| Asdhfg1 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu animeul Naruto. In Naruto Shippuden pe la episodul 143 in manga era episodul 441 iar la episodul 164 in manga era 442. La episodul de acum ( ep. 311 ) in manga care episod este?

2 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Ultimele episoade din Naruto Shippuden sunt filiere, adica nu apar in manga. De obicei se fac pentru a lasa manga sa avanseze. Cat despre episodul 311, nu are legatura cu manga sau anime, ci cu film ( Road to Ninja), explica ce s-a intamplat inainte sa inceapa actiunea propriu-zisa din film. Sper ca te-am facut sa intelegi cat de cat.

| DaYannaDG a răspuns:

Uita-te de la 556 deoarece majoritatea (de la sfarsit) sunt filere, adica nu apar in manga.