| Nyya a întrebat:

Anime romance în care băiatul să fie cool iar fata să nu fie o mironosiță. Mulțumesc!

11 răspunsuri:
| damnedwolf a răspuns:

Kimi ni todoke cred ca este cel mai apropiat de ceea ce cauti tu
lovely complex (este o comedie romantica despre 2 tipa inalta si baiatul mai mic si sunt intruna in conflict)
tonari no kaibutsu kun (tocilara + delicvent)
ookami shojo to kuro ouji (fata mincinoasa + printu scoli cred ca o sal iubesti)
kaikou wo maid sama (aici ambi sunt destul de populari)
yamata nadeshiko shinki henge numele s-ar putea sal fi scris gresit o mica descriere (o tipa gothica cu frica de baieti ajunge sa locuiasca in casa cu cei mai populari tipi din liceu sa zicem ca sangereaza pe nas cand vede un tip frumos)

| Nyya explică (pentru damnedwolf):

*lacrimă*Văzute dar mulțumesc că ai scris un comentariu așa de elaborat happy

| damnedwolf a răspuns:

Gekan shozo nozaki (comedie romantica)
ishukan friends (o fata ce isi reseteaza amintirile in fiecare saptamana si un baiat care in fiecare luni ii cere sa fie prietenul ei)
kotoura san (fata cu puterea de a citi minti + baiat ce incearca sa fie prietenul ei face tot felul de chesti stupide sa o faca sa zambeasca)
special a (popular boy + tomboy girl) ceva gen kaikow wo maid sama)
skip beat (fata nepopulara indragostita de un star si tradata in dragoste care jura sa se razbune) o comedie romantica amuzanta)

| AleTheKiller666 a răspuns:

Deci:
Ao haru ride
Say i love you
Orange
Cuplăcere
Sunt de nota 10
Garantez!

Dacă vrei fiilme:
Tamako love story*parcă*
The spirit of foster*pădureee, nu mai stiu cum ii zice la pădure hălp mi!*
Kimi no na wa*your name*
Silent voice*koe no katachi*

| Nyya explică (pentru AleTheKiller666):

crying(((((((( Le-am văzut pe toate

| Chiyuki a răspuns:

Nijiiro Days
Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Koi to Senkyo to Chocolate
Chivalry of a Failed Knight
Soredemo Sekai wa Utsukushii

| Nyya explică (pentru Chiyuki):

Le-am văzut pe toate în afară de Chivalry of a Failed Knight pentru că e ecchi. Încerc să mă feresc cât mai mult de acest gen

| Chiyuki a răspuns (pentru Nyya):

Nu e asa exagerat ecchi, de fapt chiar foarte putin
Crede-ma nici mie nu imi place

| Nyya explică (pentru Chiyuki):

Ai vrea sa te abonezi la mine pe canal? Ma gandesc sa fac primul meu AMV dar nu stiu cu ce anime. As vrea cu Noragami, Shirayuki nu mai stiu ce, Magi, Soredemo Sekai wa Utsukushii... In principiu primul meu AMV vreau sa fie unul romance sau action-comedy, poate ma vei putea ajuta sa ma hotarasc happy

| Rose001 a răspuns:

Sword Art Online(2 sezoane)
Your Lie in April(22 ep)
Ouran High School Host Club(26 ep)
Zero no Tsukaima(3/4 sezoane)
Kimi ni Todoke(2 sezoane)
Fruits Basket(26 ep)
Itazura na Kiss(25 ep)
Karin( 24 ep)
Freezing( 2 sezoane)
Princess Tutu
Peach Girl(25 ep)