| Bot_Alin_1992 a întrebat:

Anime-urile pot fi creepy?
Îmi puteți da un exemplu în care v-ați speriat de unele momente din anime de care v-ați speriat?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Exista anime-uri creepy/horror/gore etc.
De speriat nu-ti pot da exemple pentru ca nu m-am uitat la anime horror, dar iti pot da cateva exemple de gore: Attack on Titan, Elfen Lied, Devilman Crybaby ( serie Netflix, foarte multe gore si chiar scene sexuale ). Cam atat imi amintesc. Daca dai un search pe google gasesti destule oricum.

| edit28 a răspuns:

Junji ito

| HandaSei a răspuns:

- Shinsekai yori
- Shiki
Două dintre seriile mele preferate când vine vorba de genul ăsta! Nu neapărat că sunt eu genul prea sperios sau ceva, dar au un vibe destul de dark, iar pe lângă și anime-urile în sine sunt destul de bune! happy

| serenavand a răspuns:

Da,deseori
Au fost felurite momente din felurite anime-uri, unul ar fi Diabolik Lovers, pot spune că tot anime-ul e creepy..nici nu am vrut să mai privesc și al doilea sezon.