| KiOpTK a întrebat:

Animeuri romance/fantasy/comedy dar fara drama, cam or ice anime ii bun dar sa aide niste romance pe acolo, putin MAI MULT ( thx ).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The melancholy of haruhi suzumya
Monogatari
Ef: A tale of memories
A lull in the sea
Spice and wolf
Gurren Lagann

Si Great teacher Onizuka nu are fantezie dar e super amuzant

Filme
5 centimeters per second
Kimi no na wa
Hotarubi no Mori e
The garden of words

| damnedwolf a răspuns:

Romance fantasy comedy (toate au putina drama )
tasagore otome x amnesia (om + fantomaii unul dintre animele mele preferate)
zero no tsukaima (transportat intr-o alta lume si devine familiarul unei vrajitoare )
dragon crisis (dragon + om )
kotoura san (o fata ce are puterea de a citi gandurile si un baiat pervers care isi imagineaza tot felul de chesti despre ea)
seto no hanayome (sirena + om este un fel de parodie este un anime foarte amuzant)

doar romance
tonari no kaibutsu (bad boy + smart girl)
ookami shojo to kuro ouji (printu scoli + cea mai mare mincinoasa)
kimi ni todoke (cel mai popular baiat din scoala + o fata retrasa pe care toata lumea crede ca ii sadica dar ea este doar rusinoasa)
lovely complex (fata inalta baiat scund si toata lumea zice ca sunt cuplu)

| GanduriDeCafea a răspuns:

Recomandari :
1.Blood Lad - Un vampir OP care face si un pic de parodie nițel romance si multa comedie. Din pacate are un sezon si un ova, nu e finalizat.
2.
Boku dake ga Inai Machi- Un tanar ce are putereade a se intoarce in timp pentru a rezolva un caz de crima de pe vremea cand era copil, m-a tinut in suspans maxim.

3. DanMachi - are de toate, povestea este interesanta, Povestea are loc intr-un taram ce pare din jocuri video insa nu e genul de jucator captiv gen SAO sau altele.
4. ReLIFE - un NEET de 20 ai ceva de ani are sansa de a merge din nou la liceu pentru a gasi o motivatie in viata sa dupa ce si-a pierdut dorinta de a mai lucra.
Mai sunt multe altele, daca ai nevoie si de alge recomandari lasa-mi mesaj.

| LoverMusic a răspuns:

1. Nanatsu no Taizai (e un anime action-fantasy-comedy-romance [poate nu asa mult romance, dar e], are o poveste interesanta, e fun to watch, merita sa il vezi.)

2. Lovely Complex (este highschool-funny-romance, unul dintre putinele anime-uri in care am ras cu lacrimi happy )

3. Re:Zero kra Hajimeru Isekai Seikatsu (este vorba despre un baiat care, brusc, se trezeste a fi in alta lume. El nu poate muri, pentru caa... intotdeauna are checkpoint-uri la care se intoarce dupa ce moare happy. Povestea e foarte faina, e si putin romance, mai mult adventure-fantasy.)

4. Watashi ga Motete Dousunda (este highschool-romance-comedy si harem =^w^=)

5. Tonari no Kaibutsu-kun (si el e frumos, tot romance comedy)

6. Toradora! (unul dintre anime-urile mele preferate, romance comedy. Dar primele 7-8 episoade din 25 sunt cam plictisitoare, recunosc. Totusi, merita vazut pana la capat, eu l-am vazut si nu regret happy. )

7. Masamune-kun no Revenge (un anime bun, romance comedy din nou, care totusi e mai mult comedy laughing, dar merita vazut.)

8. Kaichou wa Maid-Sama! (sincer, aveam asteptari mari de la anime, dar m-a cam dezamagit. Totusi, poate tie o sa iti placa happy. [highschool-romance-comedy] [in proportii mai mari de romance rolling on the floor]. )

9. Kamisama Hajimemashita (sincer, nu am vazut anime-ul, dar am citit manga aproape in totalitate, care este foarte buna. Este vorba despre Momozono Nanami, o fata care ajunge sa devina tochigami-ul unui shrine. Povestea e unica, supernatural-fantasy-comedy-romance. Dar daca nu citesti manga, nu profiti de mult romance laughing). )

Din cate observi nu prea sunt anime-uri romance-fantasy-comedy din pacate (sau poate sunt, dar inca nu le stiu O.o). Sper sa iti placa ceva din astea happy.