| Zenho a întrebat:

Are ceva daca mănânc carne cruda? Xena cum proceda?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Risc masiv de infectie cu salmonela, ecoli si alte bacterii care pot duce la moartea ta.

https://protv.md/......53213.html

https://www.dcmedical.ro/......06542.html

Xena este o actrita care joaca pe roluri imaginare, de poveste si fabulatie. Ma asteptam sa ai putin creier si sa intelegi ca nu tot ce vezi la filme este real si nici sanatos, deci NU pui niciodata in practica ce vezi la filme!

| Dandinelle a răspuns:

Încearcă la restaurant biftec tartar. Dacă e carnea proaspăta nu ai probleme.

| Eireann a răspuns (pentru Dandinelle):

Trebuie sa ai foarte mare incredere in restaurant ca sa comanzi asa ceva. Stiu ca maica-mea a facut de cateva ori cand avea carne foarte proaspata dar eram vegetariana asa ca nu m-a interesat prea tare.

| 19flo79 a răspuns:

Nu ai mancat niciodata muschi afumat?
Este o carne cruda care sa afuma ca sa stea mai mult, sa nu se strice.

| Seimy a răspuns:

Prin fierbere sau cu ajutorul căldurii microbii bacteriile mor. Așa te cam expui.