| Dalyan a întrebat:

acum ceva vreme am inceput sa vad niste OVA-uri (parca asa erau), dar am pierdut numele si.o sa descriu putin ce imi amintesc poate stie cineva despre ce vorbesc. Ei bine personajul principal e un baiat (un licean mai exact).In acea lume erau niste roboti care aratau ca oamenii dar aveau un cerc deasupra capului si faceau tot ce le era cerut de oamenii ce ii detineau. Era si un bar unde "discriminarile erau interzise", acolo mergeau si robotii, dar cand intrau in local cercul disparea.Liceanul impreuna cu un coleg merg acolo, cunosc o fata foarte vesela, care intra in discutie cu ei etc.A doua zi, presupun, cand erau la scoala fata a venit sa il ia pe un baiat (sau sa-i aduca o umbrela?), au aflat ca si ea era unul dintre roboti. Mda cam atat imi amintesc.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey! Anime-ul se numeste "Eve no Jikan" (engleza: Time of Eve)
http://myanimelist.net/anime/3167/Eve_no_Jikan

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

ONA-ul (nu OVA) respectiv, are si un film.
http://myanimelist.net/anime/7465/Eve_no_Jikan_(Movie)

| Dalyan explică (pentru ryuu):

Heh greseala mea cand am scris OVA, nu eram sigura.Multumesc, chiar il cautam de ceva vreme si numai nu dadeam de el.

| ryuu a răspuns (pentru Dalyan):

Cred ca nu stiai de termenul ONA. big grin
Daca OVA (Original Video Animation) este publicat pe DVD\Blu-ray, atunci
ONA (Original Network Animation) este publicat doar pe internet.
Oricum, vizionare placuta!winking