| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am vazut un trailer la anime-ul Our Last Crusade or the Rise of a New World si mereu inainte sa ma uit la o serie sa nu patesc ca la multe alte serii ca nu sunt terminate, le caut pe net si pe wikipedia si acolo vad si ova/filme nu pierd nimic din poveste in caz de nu e pe animekage/animeg, dar la seria asta am vazut doar 7 episoade. De ce un sezon 2 ova ceva, nimic? Merita sa ma uit?

2 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Când mai ai nevoie de informații de genul despre o serie anime, adică când a fost lansată și când s-a terminat, sau când apare următorul episod dacă e ongoing și chestii de genul, poți să dai un search pe ( https://anilist.co ), găsești aici tot ce ai nevoie, iar de asemenea poți să-ți faci și o listă anime să ții evidența la ce te uiți etc, baftă! happy

| DNA01 a răspuns:

Anime-ul abia ce a apărut, e încă on-going (adică nu e terminat). Va avea 12 episoade, apare câte un ep nou în fiecare miercuri (în Japonia).