| Salycumo a întrebat:

As vrea niste anime asemanatoare cu Uraboku ( adica actiune, personajele sa fie la fel de frumoase, sa aiba si putin romantism ).Cel mai bun raspuns ia funda.

Răspuns Câştigător
| andru0411 a răspuns:

Eu iti recomand:
Sakurasou no Pet na Kanojo
Uta no Prince-sama
La storia della Arcana Famiglia
Sunt destul de frumoase! Mie mi-au placut.
Daca mai vrei, tot ce trebuie sa faci este sa imi spui! big grin

| Salycumo explică (pentru andru0411):

Multumesc! Dar imi mai poti da si niste anime-uri ca gen Kaichou wa maid- sama.(Personajele sa fie la fel de frumoase, sa aiba romantism, comedie), daca imim dai acestea iti dau doar tie funda.

3 răspunsuri:
| NOFBD a răspuns:

Kimi no iru machi, school days, brothers conflisct, kamigami no asobi, kimi ni todoke si mai sunt multe, nu le stiu pe toate c anul prea urmaresc serii, dar poti cere sugestii pe DAO

| andru0411 a răspuns:

laughing Ok!
Mai stiu Sukitte Ii na eu (este un anime cu o fata care crede ca nu are nevoie de prieteni si care va deveni prietena/iubita celui mai frumos/popular baiat din liceu :-P ).
Mai este Amnesia( este o poveste de dragoste care are foarte mult mister; la inceput nu o sa intelegi prea nulte dar o sa vezi ca finalul este foarte frumos).
Mai stiu si BROTHERS CONFLICT( o fata a carui tata se casatoreste cu o femeie si se trezete cu 13 frati; destul de interesanta)
Iti mai recomand si Zetsuen no Tempest (Este foarte interesanta; o poveste de dragoste, magie, o dorinta de razbunare si un final neasteptat- cel putin rezultatul cauarii vinovatului).
Sper ca te-am ajutat! Daca vrei mai multe detalii sau alte anime-uri, tot ce trebuie sa faci este sa ma anunti. big grin