| Ramo137 a întrebat:

Buna dragilor! Filme, seriale, animeuri, manga(citite) - VAZUTE.
Imi doresc sa pot citi benzi desenate pe internet, gratuite.
Aveti idee? Daca nu se poate in romana si in engleza. As prefera mult niste benzi desenate insa nu neaparat anime, orice altceva, fiindca anime-uri sunt peste tot si sunt curioasa cum ar arata comicurile altor tari (romana sau engleza)
va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Ca benzi sunt o multime se site-uri sau aplicatii (cum e Webtoon), poti cauta pe Google "read comics online", "watch anime online", poti citi benzile desenate de la care au pornit filmele Marvel, sau poti folosi site-uri cum sunt My anime list sau Anilist sa aflii detalii si recomandari.

| Ramo137 explică (pentru WhiteLife):

Vad ca webtoon e facut de coreea, insa imi doream sa pot gasi si de americani, francezi, sau oricare alta tara dar in engleza. Nu stiu nici daca ar exista Ms mult de tot!

| WhiteLife a răspuns (pentru Ramo137):

Initial asa a fost, dar acum creatorii sunt din mai multe tari (de exemplu la ultimul capitol din seria Green light autorii zic din ce tari sunt).

https://m.tapas.io

https://www.topbestalternatives.com/webtoon/

https://www.quora.com/......n-webtoons

5 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Niște anime uri frumoase pe care le-am văzut: Iwatobi swim club, darling and the franxx, karegurui, deathnote, attack on titan, my hero academia, Tokyo Ghoul, Kabaneri, Spirited Away, Kiki's Delivery Service. Sunt multe pe Netflix și pe 9anime.to sau pe alte site-uri subtitrare în romana sau dublate în engleza.

| MihaiV01 a răspuns:

Da Animekage.ro

| marinescub701 a răspuns:

Well... ca anime, recomand Death note, Satsuriku no tenshi, Code geass, Naruto (desi e lung, trebuie sa recunoastem ca e o capodopera- a nu se uita de Shippuden unde exista mare parte din actiune), Kyoukai no katana, The promised neverland, Parasite, ca manga am inteles ca e Tokyo Ghoul e mai bun decat adaptarea anime. In romana gasesti pe animekage, iar in engleza pe gogoanime, ca filme anime, nu seriale, Koe no katachi, I want to eat your pancreas, Kimi no nawa.
daca esti fana yaoi, recomand Yuri on ice (anime), Killing stalking (manhwa- desi poate fi cam dubios), Bj Alex(manhwa)