| Aňđrra_Ąnđra_2000 a întrebat:

Buna fanii anime!
Imi spuneti anime-uri romantice, magic sau supernatural si sa aiba deste 24 de episoade?
Dacă nu știți imi spuneti niste anime-uri romantice, magic sau supernatural una ditre ele nu contează...

Dau FUNDA!

PS: o mica descriere va rog! si sa imi spuneti mai multe anime-uri ca sa am de unde alege.

7 răspunsuri:
| damnedwolf a răspuns:

Ai vazut d gray man(exorcisti ce incearca sa salveze sufletele persoanelor ce au facut contractu cu o anumita entitate). bleach (unu cu puterea de a vedea spirite si ca sa isi salveze familia ia puterea de la un zeu al morti), fairy tail (despre o ghilda ce este ca o familie si deseori se lupta pentru supravietuirea ghildei si a intregi lumi) magice 100+ ep
kimi ni todoke(baiat popular fata nepopulara), lovely complex(tipa inalta baiat scund se cearta mereu sunt un duo), seto no hanayome(sirena + om foarte amuzant), nogizaka haruka no himitsu(fata populara cu un secret + otaku) romantice (school romance)

| Chiyuki a răspuns:

Akatsuki No Yona (romance puțin dar supernatural cu acțiune pe parcurs)
Inu x boku( acțiune, supernatural și romance cred)
Mahouka koukou No rettousei(supernatural, acțiune)
Twin star exorcists( dacă ai chef sa vezi 50 de episoade laughing) și are romance din plin, trebuie doar sa aștepți, de asemenea exorciști, acțiune, supernatural, trebuie doar sa aștepți și poți spune ca e un pachet complet cu ceea ce cauți.)

| Extreme1234 a răspuns:

Salut si tie, Aňđrra_Ąnđra_2000 Ti-as recomanda animeul super-mega-extra genital Shakugan no Shana are 76 de episoade dar merita din plin.
Uite si descrierea:

(Sezonul 1):
Sakai Yuuki, un elev de liceu care se aştepta ca viaţa sa normală să continue la nesfârşit, moare. În drum spre casă a ajuns să fie martor la o privelişte grotescă în care lumea îngheţa: oamenii erau înghiţiţi de flăcări albastre iar un monstru cu aspect de păpuşă îi înghiţi. Odată ce monstrul era gata să îl consume şi pe Yuuki, o spadasină cu ochii roşii, în flăcări, îl salvă pe acesta de la moarte. Ea însăşi s-a numit "flacără", una ce vânează Guze no Tomogara, creaturi din altă lume. Cum Yuuji deja avea o flacără albastră în piept, ea realiză că acest Yuuji e doar înlocuitorul celui real care deja era mort. Yuuji se împrieteneşte cu ciudăţica fiinţă pe care o numeşte Shana şi ajunge să lupte cu ea împotriva Tomogara.

Sezonul 2:
Shana şi Alastor, Lordul Lumii Sângerii continuă să lupte cu Rezidenţii care încearcă să fure Puterea Existenţei de la muritori. În ultima bătălie, Yuuji apare ca fiind o "torţă" cu o Putere a Existenţei aproape nelimitată. Din moment ce Rezidenţii doresc să-l captureze pe Yuuji şi să-l folosească pentru a distruge echilibrul Lumii, Shana îl protejează pe Yuuji care o urmează ulterior în lupta ei.

Sezonul 3 (S) (4 Ova-uri) :
O serie de patru OVA care vizează poveşti diferite în care sunt implicate personajele principale.

Si ultimul sezon (3) :
Continuarea ultimei serii (Shakugan no Shana II), Shana şi Kazumi aşteaptă în locaţiile decise pe Yuji pentru a o întâlni pe una din ele, doar pentru a descoperi că Yuji a dispărut, fără nici cea mai mică dovadă de existenţă lăsată în urmă. Speranţa nu e totuşi pierdută, deoarece cele scrisori trimise lui încă le dau speranţă celor două că Yuji încă mai există. Când Shana şi compania caută răspunsuri despre Yuji, aceştia află curând că adevărul se holbează la ei când Yuji reapare în faţa lor ca lider al Balului Mascat. Lăsată fără opţiuni, Shana trebuie să confrunte cel mai rău adversar de pe câmpul de luptă în cea mai dificilă provocare de până acum.

Sezonul 1 are 24 ep la fel si al doile si ultimul
Al treilea sezon (S) are 4 ovauri si atat
total 78 episoade

Descrierile sunt de pe AnimeKage
Iata si link-urile

Sezonul: - 1:https://ak.animekage.biz/ak/anime/shakugan-no-shana
-2 : https://ak.animekage.biz/ak/anime/shakugan-no-shana-2
-3 (S) : https://ak.animekage.biz/ak/anime/shakugan-no-shana-S
-4 : https://ak.animekage.biz/ak/anime/shakugan-no-shana-3

| Aňđrra_Ąnđra_2000 explică (pentru Extreme1234):

M-am uitat la anime ul asta?

| Extreme1234 a răspuns (pentru Aňđrra_Ąnđra_2000):

Cum adica "? "

| SoXDYT a răspuns:

Attack On Titan
Hellsing Ultimate
One Punch Man
The Seven Dealdy Sins
mob psycho 100

| SugarKookieShy a răspuns:

-Yamada-kun and the seven witch
Acest anime e supernatural, magic si putin romantic! Este un anime foarte bun dar din pacate are doar 12 episoade.
-Strike the blood
Anime-ul are 2 sezoane.Nu prea mai tin minte cate episoade erau, dar face parte din categoria pe care o doresti.
-Tokyo Ghoul
Anime-ul are 2 sezoane si al 3 inca se difuzeaza.Este foarte bun si sunt sigura ca face parte din topul otaku-rilor, avand in vedere ca e si original.
-Your name
Este un film anime, dar totusi merita vazut...nu este asa magic si supernatural, dar ti-l recomand cu drag.
-Kamisama Kiss
Are 2 sezoane si e foarte frumos.Are toate categoriile si e destul de dramatic, dar si amuzant.
Cam atat... sper sa te uiti si sa iti placa... Funda?