| Animeking223 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca o sa fie un sezon 2 la animeul Sin Nanatsu no Taizai.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sezonul 1: Nanatsu no Taizai | 24 de episoade (5 Octombrie 2014 - 29 Martie 2015)

Sezonul 2: Nanatsu no Taizai: Seisen no Shirushi | 4 episoade (28 August 2016 - 18 Septembrie 2016)

Sezonul 3: Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu | 24 de episoade, acesta din urmă este ongoing, adică abia a început să fie difuzat la tv în Japonia recent de pe 13 ianuarie și apare câte un episod săptămânal! happy

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Pai sunt 3. Nanatsu no taizai; Nanatsu no tazai: Seisen no Shirushi si Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu

| JohnMcPraise a răspuns:

Sezonul 2 va incepe in Ianuarie 2018, confirmat la eventul Sin Nanatsu no Taizai FES in Tokyo anul trecut.