| IsJustAnIllusion a întrebat:

Cine imi poate da si mie un anime bun? Cu o descriere daca se poate. Tin sa mentionez ca am vazut urmatoarele anime : Tokyo Ghoul, Root A, Sao, High School dxd (toate sezoanele), Hellsing (toate sezoanele), Bleach, Naruto Shippuden, Noragami, Devil May Cry, Death Note, Fairy Tail, Another.
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei anime-uri bune?

code geass
akame ga kill
ao no exorcist
BTOOOM!
danganronpa
erased
attack on titan
Rakudai Kishi no Cavalry
Assassination classroom
Saijaku Muhai no Bahamut
NouCome
hentai ouji to warawanai neko
07-ghost
Highschool of the dead
akatsuki no yona

cam astea sunt... toate sunt interesante, dar avand in vedere ca nu ai mentionat un gen anume, m-am luat dupa cele precizate de tine, sunt asemanatoare cu cele precizate de tine happy iti propun sa te uiti in primul si in primul rand la attack on titan, dupa aia code geass (Daca ti-a placut death note), dupa aia danganronpa, erased, akame ga kill, si mai vezi tu, depinde si de ce anime-uri iti propun ceilalti happy dar attack on titan o sa iti placa 100%, nu cred ca e om care sa fi vazut anime-ul ala si sa nu zica ca e bestial, sau cel putin admirabil laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat de descrieri xD iti dau maine ca maine dau teza si ar trebui macar sa deschid caietu laughing

| AIeXxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Code geass, death note, attack on titan, high school of the death, death parade, akame ga kill, kiss x sis, seiqon no qwaiser,
The best

| MistretulPufos a răspuns:

Soul eater, attack on titan, FMA Brotherhood, Hunter X Hunter

| RorySan a răspuns:

Pai...

Swort art online;
BTOOM;
Ao no exorcist;
Akame ga kill;
Danmchi(mie mi-a placut mult);
highschool of dead;
Saijaku Muhai no Bahamut.

| OhGodWhy a răspuns:

Kabaneri of the iron fortress.
Merita!
Animatie cu buget nelimitat, deci se vede super.Este de abia la inceput are numa 4 episoade, dar este facut de studiourile care au produs attack on titan.

| HandaSei a răspuns:

Uite lista mea anime.
http://myanimelist.net/animelist/TakagiAkito
Poți încerca cam orice am notat cu minim 8 prin ea! :)
De asemenea te invit să-mi dai și un add pe MAL, uite aici profilul.
http://myanimelist.net/profile/TakagiAkito
Iar dacă nu ai cont te sfătuiesc să-ți faci unul, te va ajuta mult să fii cât mai la curent cu comunitatea anime! :D

Dar hai totuși să fac și câteva recomandări personale, pe care să spunem că ar trebui neapărat să le vezi! =))

1. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu / nume alternativ "Parasyte"

2. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

3. No Game No Life

4. Code Geass: Hangyaku no Lelouch

5. One Punch Man

6. Shingeki no Kyojin / Nume alternativ Attack on Titan

7. Sword Art Online

Vizionare plăcută! :D

| Sakura13574 a răspuns:

Hunter x Hunter
Mirai nikki
Akame ga kill
Zetsuen no tempest
Attack on titan
Ao no exorcist
Pandora hearts
Magi
Magic Kaito
Si ai putea sa vezi si prima serie Naruto, daca nu ai vazut-o.

| Minako01 a răspuns:

- Attack on Titan
- Sword Art Online(2 sezoane)
-Blue Exorcist
-Bleach
-Akame ga kill
- Hitman Reborn
- Owari no Seraph
-Soul Eater
-Fullmetal Alchemist Brotherhood
-Black Cat
-Black Butler
-Assassination Classroom
- Claymore
- Code Geass
- Mirrai Nikki
- No Game No Life

Scuze ca nu am pus si descriere dar am pus prea multe animr-uri ca sa le si descriu. Si sper ca am fost de folos. ^w^