| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU. Cred ca stiti mult de desenul Laboratorul Lui Dexter, eu sincer nu inteleg o treaba la acest desen din cate episoade am vazut. Am observat cum ca sora lui mai mare Dee Dee tot il ameninta ca ii va dezvalui marele lui secret, adica Laboratorul care se afla dincolo de carti. Ei bine eu am observat ca in unele episoade chiar mama lui i-a dat hainele spalate si curate de laborator zicundu-i asa : Uite Dexter sa nu iti uiti hainele tale de laborator acum eu vreau sa imi raspunda cineva la intrebare ca beat nu sunt, nascut ieri nici asa... Stiu parintii lui Dexter de acel laborator sau nu stiu? Sau stiu si doar se prefac ca nu stiu de el si existenta lui? In multe episoade Dexter e amenintat ca il va spune daca nu se joaca cu ea. Pana la urma cum e? Mandark e indragostit de Dee Dee sora lui Dexter, insa acesta incearca prin diverse metode sa ii distruga laboratorul la fel ca Dee Dee. Insa de aici, am dedus ca Mandark cu Dee Dee sunt mana in mana in sensul care Mandark o pune pe sora lui Dexter sa-i distruga laboratorul si inventiile lui fara ca macar Mandark sa apara in episod.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Parintii lui Dexter nu stiu evident.
Dee dee ii distruge laboratorul intr-un final.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru aditimus):

Pai dar de ce spune atunci intr-un episod asa mama lui? Aici e intrebarea cheie?

| aditimus a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Inseamna ca ei cred ca are un laborator insa doar cred happy

| vodami92 a răspuns:

laughing si mie imi placea desenul asta! imi amintesc multe episoade! ala cand era dexter in corpul lui dee dee! si zicea spunea dee dee bleagalaughing dee dee bleagalaughing dee dee bleagalaughing dee dee bleagalaughing dee dee dee bleagalaughing dupa care dee dee in corpul lui maicasa zicea spunea termina dexter! nu sunt bleaga adica vreau sa zic spun ca nu esti bleg-de fapt da dexter tu esti bleg! dar tu! iar eu nu! adica mama si-adica dee dee! mda nu e nimic in neregula cu ei! hai sa mergem la o cafea! in acel episod dexter o strangulase pe dee dee care era in corpul maicasii! si atunci directorul scolii unde era dexter! si-a dat seama ca asta este motivul certului dintre maicasa si dexter! si atunci propune schimbarea corpurilor intre ei! sau ma rog doar a lui dexter!

| LilWatamaloon a răspuns:

Desenul animat este făcut în special pentru copii, astfel că toată acțiunea trebuie să fie comică, să fie amuzantă pentru copil, pentru a-l face să înțeleagă știința într-un mod distractiv. Dee Dee se comportă așa deoarece a fost portretizată drept sora mai mare care este prea "dumb" să înțeleagă ce face el acolo, gen personajul a fost făcut pentru copiii care cred că frații mai mari nu-și dau seama ce genii sunt cei mici. Iar Mandark e un copil care se crede inteligent și nu vrea să fie copiat de Dexter și din acest motiv tot încearcă să distrugă laboratorul lui.