| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, cum le cheama pe cele 2 fete din laboratoru lui dexter una blonda si cealalta bruna? Blonda are un trico roz cu floare cealalta o fusta culoare a capuccino? Si un tricou alb. https://www.youtube.com/watch?v=EQ4tvikcZZs

4 răspunsuri:
| vodami92 a răspuns:

Imi amintesc cand eram mic le vedeam in jurul 6 7 8 dimineata! poate si dupa aceea! acum daca vrei sa le vezi! dupa ora 12 seara! era totusi cu prostii! dar trebuie sa intelegem ca este doar un desen animat! si trebuie tratat ca atare!

| Robertandrei4858 a răspuns:

Dexter – Dexter este personajul principal al serialului, e un copil geniu pe care îl găsești mai tot timpul în laboratorul lui inventând tot felul de lucruri științifice. Este foarte scund (are sub un metru înălțime) și are un accent ciudat. Provocarea permantentă cu care se confruntă este să o împiedice pe Dee Dee să îi distrugă laboratorul.[1]
Dee Dee – Dee Dee este sora mai mare a lui Dexter care îl tachinează mereu. Ea este foarte naivă, are 12 ani și are două prietene la fel ca ea pe nume Mee Mee și Lee Lee. Este obsedată de ponei și inorogi dar practică și dansul (din păcate în laboratorul secret al lui Dexter, distrugându-i-l și pe această cale). Dee Dee merge pe principiul "What does this button do?" (Ce face acest buton?) și distruge tot timpul invențiile lui Dexter, apăsând pe toate butoanele pe care le găsește.
Mom (Mama) - Este mama lui Dexter, și este, totodată o foarte bună gospodină. Uneori cerințele ei îl împiedică pe Dexter să își termine treaba.[1]
Dad (Tata) – Este tatăl lui Dexter, de obicei este naiv și poartă ochelari ca Dexter. Activitatea lui preferată este privitul la televizor.
Mandark (în traducere liberă înseamnă Omul Întunecat) - Este rivalul lui Dexter pe teme științifice și, ca și Dexter are propriul laborator care în primă fază este distrus de sora lui Dexter, Dee Dee. Numele lui adevărat este Susan iar părinții lui sunt hippioți având nume pacifiste cum ar fi Ursul Vântului și Pasărea Oceanului. El își dorește să îi închidă definitiv laboratorul lui Dexter pentru ca el să fie singurul geniu științific din zonă.[1]. Îi place foarte tare de sora lui Dexter, Dee Dee.
Maimuța - Este unul dintre animalele de companie ale lui Dexter. Aceasta se poate transforma într-o super-maimuță eroină care salvează lumea de la dezastre. Are și un număr considerabil de episoade dedicate (Dial M for Monkey).
Computerul - Computerul este prietenul etern al lui Dexter. De multe ori acesta face calcule și efectuează operațiuni care să îi ușureze lui Dexter munca. Este devotat să îl servească pe stăpânul său.
Domnul Luzinsky - Este învățătorul lui Dexter și îl consideră cel mai bun elev din întreaga școală, la fiecare test acordându-i nota 10. În mod hilar, Dexter uneori îl corectează pe domnul Luzinsky în timp ce predă lecțiile (pe care băiatul le știe deja pe de rost).

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Robertandrei4858):

Da stiam de Mandark el este rivalul lui Dexter din copilarie, norocul lui Dexter da este sora lui pe care cand o vede se indragostete pe loc se face precum apa curgatoare se topeste insa DeeDee nu il place da eu intrebasem de cele 2 fete si de prietenul lui Dexter care e mai inalt si poarta si el ochelari.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Robertandrei4858):

Salut cum dau de melodia asta din laboratorul lui dexter? https://www.youtube.com/watch?v=vxRezZ2FpBo