| ChihiroSawaka a întrebat:

de multe zile incerc sa ma gandesc la unele desene animate pe care le gasisem prin amintiriile mele vagi, in general ma refer doar ca numai stiu cum se numesc si as vrea sa ma ajutati, am doar cateva informatii mici despre ele si chiar as vrea sa le gasesc...

Sper ca ma puteti ajuta!

In primul desen animat era vorba despre o fetita blonda de 5 ani care traia la un bloc si mai stiu ca intr-un episod venise in vizita o fetita de 8 ani care canta la vioara sau pian.

In al doilea desen animat (era o serie de dvd-uri) si erau 3 'exploratori' 2 dintre ei erau mari si erau de culoare albastra si roz, iar celalalt era mic si era verde, iar ei aveau o baza sub un copac unde aratau video-uri si imagini reale. La sfarsit ei cantau ceva melodie care incepea cu "Am aflat ca..."

Sincer vreau sa le mai stiu numele, daca cineva are vreo idee, va rog mult sa ma ajutati!

1 răspuns:
| Marycel a răspuns:

Nu stiu acele desene deși știu multe, dar poți scrie pe Youtube desene vechi colaj sau top si dai pe una mai veche si de acolo o să îți apară m-ai multe videoclip-uri vechi si poate o să le găsești