| Bot_Alin_1992 a întrebat:

Îmi poate spune cineva un anime real, în sensul ca atunci când personajele primesc lovituri să aibă răni de parcă ar fi fost lovit în realitate sau ceva de genul? Genul de preferabil aventură și/sau acțiune, dar nu neapărat dacă respectă cerință de mai sus

Răspuns Câştigător
| UchihaItachi666 a răspuns:

Kimetsu no yaiba. Anime-ul acesta e nou, probabil îl stii. E pe anime Kage sunt destule episoade momentan. Seria pare să fie lunga, povestea e genială, iar personajele sunt desenate super misto. Un alt anime este Shingeki no Kyojin (sau Attack on Titan) Asta se potriveste cel mai bine cu ce vrei tu. Totul este realistic, de la sentimentele personajelor pane la răni și fizic. Anime-ul are 3 sezoane, iar sez patru apare în 2020.
Dar dacă nu iti plac astea te poti uita la Tokyo Ghoul. E la fel de misto. Pe mine m-a pierdut povestea pe la sez 3 :re.
Cred ca dintre aceste 3 anime-uri cel mai bun e Shingeki no Kyojin. Vizionare placuta! Sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Drifters, Devil May Cry, Hellsing.

| BlackRose03 a răspuns:

Baki

| teo530 a răspuns:

In afara de cele spuse deja, incearca ajin. eu acum ma uit la el si e super smecher. animatia e un pic ciudata, ca intr-un joc dar efectele sunt reale, la fel si loviturile si ranile

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Hajime no Ippo-anime despre box.

| Ciprian0106 a răspuns:

Tokyo Ghoul

| SuperSquirrel a răspuns:

Sword Art Online.
In 2022 se lanseaza un joc de tip MMORPG pe o noua consola VR, joc numit Sword Art Online. La lansare 10.000 de jucatori se logheaza doar pentru a descoperi ca nu se pot deconecta. Creatoarul jocului apare si le spune ca trebuie sa bata toate cele 100 de nivele ale jocului pentru a se elibera. Cei care mor in joc mor si in viata reala, la fel si cei carora le este indepartata casca VR.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru SuperSquirrel):

Am văzut jocul pe yt de la o youtuberiță al cărui nume nu-l mai țin minte care a jucat acest joc