| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

imi puteti recomanda cateva animeuri romantice mai noi va rog? si o scurta descriere a anime-ului va rog
Funda pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| I04n4 a răspuns:

Nagi no Asukara: Acest anime urmareste viata unor 4 elevi de gimnaziu care traiesc in apa (in mare). Dupa ce scoala lor se inchide, sunt nevoiti sa mearga la scoala pe pamant. Ajunsi pe uscat ii asteapta multe aventuri si relatii noi.

Kamisama Hajimemashita: Nanami ajunge in strada dupa ce este data afara (din cauza tatul ei) din apartamentul in care locuieste. Fiind singura se intalneste cu o zeitate... mai exact a pamantului, iar acesta ii da lui Nanami puterea lui, aceasta devenind un zeu. Devenind un zeu are un templu si multe indatoriri. In templu se intalneste cu un spirit vulpe, Tomoe, de care ajunge sa se indragosteasca.

Tonari no Kaibutsu-kun: Shizuku a fost mereu prima la invatatura, dar totul se schimba cand intra la liceu si se intalneste cu Haru. Acesta este cel mai inteligent din scoala si ii declara dragostea lui Shizuku.

Sukitte ii na eu: Mei a fost mereu o persoana foarte inchisa in ea si deloc sociabila, pana cand il intalneste pe Yamato.

Alte anime-uri: Mayo Chiki
Karin
Myself; Yourself
Vampire Knight
Diabolik Lovers
Noragami
Brothers Conflict
Strike the Blood
Witch Craft Works
Amnesia
Arcana Famiglia
Ano Natsu de Materu
Date A Live
Infinite Stratos
Itazura na Kiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Skitte i na eu
(aici gasesti lista episoadelor cu titlul fiecarui episod-ca sa-ti dai seama cam despre ce e vorba)

http://animekage-subro.info/anime/sukitte-ii-na-yo/

*Kimi ni todoke

http://en.wikipedia.org/wiki/Kimi_ni_Todoke

| scuit a răspuns:

Nagi no asukara (încă mai rulează)
Golden Time (încă mai rulează)
Kyoukai no kanata (nu e 100% romance)
Kimi ni todoke (e mai vechi)
Angel Beats! (nu e 100% romance dar merită văzut)