| Ana213 a întrebat:

in copilaria mea adica acum 10-12 ani vizonam in fiecare zi un desen animat foarte frumos dar nu imi amintesc cum se numeste.
Imi amintesc ca parca actiunea se desfasura intr un castel, cu niste pasari si niste prajituri impletite, desenele erau pe tvr2.

Cine stie despre ce e vorba va rog sa imi spuneti, multumesc.

3 răspunsuri:
| Ana213 explică:

Era parca si un vulture ce la manca prajiturile astorlalti inaripati, nu imi amintesc numele lor.

| Fnnyn a răspuns:

Ala cu dragonul verde? Si era un pinguin malefic?

| rodica1983 a răspuns:

Daca ai ceva mai multe detalii sau chiar numele unui personaj as putea sa tit spun numele desenului animat