| Gray77 a întrebat:

Stiu ca anime-ul Fairy Tail este on going,dar ma intrebam daca stiti cumva cam cate episoade vor fi in total, daca aveti vreo sursa.

6 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Are 4 sezoane, iar ultimul episod 175 va fi difuzat pe 30 martie 2013.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Fairy_Tail_episodes

| Gray77 explică (pentru Amilik):

Am citit pe twiter, a postat Hiro ca pe 30 martie 2013 va fi 175 ultimul episod, dar sa ne asteptam la vesti bune, presupun ca poate fi o pacaleala de 1 aprilie ma rog

| Arikirinmotoka a răspuns:

175 va fi finalul.

| Gray77 explică (pentru Arikirinmotoka):

Nu are cum sa fie 175 finalul pentru ca e pe la jumatea povesti, si in plus manga e cu 32 de capitole in fata...

| Arikirinmotoka a răspuns (pentru Gray77):

Asa scria pe desene anime.Dar poate sa fie doar o pauza.

| onixonutza a răspuns:

Pai acum sunt 175 si nu se mai gaseste continuarea nici in engleza si nici in japoneza.dar ar fi culmea sa se termine asa, chiar in mijlocul actiunii si la sfarsitul episodului a spus ca va urma (din cate tin eu minte ).eu am mai citit in manga continuarea dar nu prea am inteles cine stie ce( eu nu citesc manga, ma enerveaza ca e alb negru si nu prea inteleg ).Sa vedem anul acesta daca mai apare ceva