| LoverMusic a întrebat:

Buna, TPU! Vreau anime-uri ce au legatura cu folclorul japonez, cum ar fi Mononoke.

2 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Mushishi, un anime genial, dar nu o să ai cine știe ce acțiune în el sau ceva, e mai mult genul de serie la care te uiți câte un episod înainte să te culci pentru a te relaxa, e ceva destul de unic în orice caz, îl recomand cu mare încredere! ^.^

| TrustMeIKnow a răspuns:

Barakamon
Hikaru No Go
Hanasaku Iroha
Uchouten Kazoku ambele sezoane geniale
Choyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi
Dagashi Kashi (intr-o oarecare masura, este vorba despre un magazin de bomboane este interesant, daca iti plac dulciurile merita sa te uiti)
+ multe altele.