| poilarme a întrebat:

Buna tuturor. Am venit cu o intrebare. Caut un anime cu actiune, suspans, cu sau fara chestii paranormale, romantic, si as prefera sa aiba 24de ep, sau mai mult
Ca de exemplu, sa fie ceva gen: SAO, no game no life, Log Horizon, Guilty Crown

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Death Note
Gankutsuou(trebuie neaparat)
Death Parade
Atack on Titan
Mirrai Nikki
Code Geass
Date a life
Another(vezi ca asta e de speriat, ferestete de umbrela)
Kuroshitsuji(are 3 sezoane dar iti recomand sa nu vezi sezonul 2, e o prostie, in timp ce 3 este o prelungire al primului sezon)
One punch man
Katanagari(12 episoade cu un episod de o ora)
Hellsing Ultimate Ova
Hell Girl(vezi ca apare sezonul 4)

Ultimul dar poate cel mai bun:Samurai Jack sezonul 5.

Sper ca ajunge, eu ma uit la Yugioh ala vechi sa recuperez ce nu am vazut si momentan nu imi trebuie alt animehappy

| poilarme explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Death Note, Aot, Mirrai Niki, Code geas- vazute, restul nu.
Imi plac si alea scarry deci e ok, mersi

2 răspunsuri:
| Christiana14 a răspuns:

Hehe...iti recomand To Aru Majutsu no Index (are doua sezoane a cate 25 de episoade) mie mi s-a parut genial anime-ul
Hmm...mai e si Ao No Exorcist (cam tot la fel de lung)

Si whatever...restul au fost deja enumerate mai sus