| NesSquick a întrebat:

va aduceti aminte povestea Aleodor imparat?
Ma puteti ajuta sa mi`l inchipui pe Jumatate-de-om-calare-pe-jumatate-de-iepure-schiop?
Funda + vot cine`mi da un exemplu de DESEN!
Funda, cine`mi da o idee buna.

Răspuns Câştigător
| Flower02 a răspuns:

Ohh cat am iubit povestea asta:X
Si am avut si o carte cu povestea, in care erau imagini, si era una perfecta cu Jumatate-Iepure ăsta.
Daca mai aveam cartea, scanam imaginea si ti-o aratam.
Dar in principiu era un om chel, cu o bluza pe el, iar jos, in loc de picioare de om avea picioare de iepure.
Din pacate vad ca nici pe net nu sunt poze.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Uite in poza asta, cam de unde se termina labele din fata si pana la capatul celor din spate, alea erau "picioarele" Omului.
Sper ca am ajutat. :)