| Iulian_Rusu_1980 a întrebat:

Bună ziua.
Fetița mea îi place și dorește să facă desene animate, dar și desene în creion. Cum mă sfătuiți să o ajut pentru a o ridica în acest sens?
Vă mulțumesc.

1 răspuns:
| Frumosultauiubi a răspuns:

Este important ca de mici sa stie ce vor sa devina si cum sa devina. Daca vrea sa faca desene si ii place sa faca acest lucru este bine.Pana in clasa a 9a la liceu nu poate face nimic, acolo se poate duce la Tonita, pe arte plastice.Pana sa ajunga acolo, trebuie, daca puteti, sa angajați un profesor care sa o mediteze, dar dupa clasa a 5 a recomand.Dar, ca mama, trebuie sa fiti langa ea si sa ii spuneti ca o sa devina ce și-a propus