| KiranoFansubOfficial a întrebat:

Buna ziua :) un nou fansub s-a deschis! Kirano Fansub. info, fansubul este la inceput si cauta echipa :) va asteptam pe cel mai NOU fansub din Romania!

pe el gasiti anime in romana :)

http://kirano-fansub.info este link-ul

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Buna. Nu prea vad rostul postarii anime-ului "Death Note" tradus de Anime. Kage, dar in fine este parerea ta si o respect.
Un sfat, daca se poate. Daca esti la inceput si nu ai un staff destul de numeros; ar fi bine sa iei doar anime-uri scurte (in jur de 12 episoade) care nu sunt traduse sau este tradus doar de un fansub, cel mult doua. Asta este o parere a mea.

Iar ca o propunere de tradus un anime, ar fi.

Yomigaeru Sora: Rescue Wings
http://myanimelist.net/anime/798/Yomigaeru_Sora:_Rescue_Wings

GANBATTE!;)

| airaad a răspuns:

Buna! Doar o parere:
Cred ca o sa aveti mult mai mult succes daca o sa traduceti anime-uri pe care nu le gasesti pe alte site-uri cu subtitrare(sunt multe netraduse)death note... e foarte cunoscut chiar si printre romani dar deja e subtitrat pe alte site-uri, de ce sa va chinuiti "degeaba"? E clar ca daca cineva scrie pe google "death note subtitrat in romana" o sa dea pe celalalt site. deoarece acolo o sa il gaseasca pe tot subtitrat, fara sa mai trebuiasca sa astepte pentru alte episoade
Puteti traduce Itazura na Kiss... e cunoscut si nu il gasesti nicaieri subtitrat...sau puteti sa mai gasiti si altele(asta era doar un exemplu)
Sper ca o sa ajungeti cat mai sus si sper ca v-am dat macar o mica idee big grin Succes in continuare

| ryuu a răspuns (pentru airaad):

In legatura cu "Itazura na Kiss", inseamna ca n-ai cautat atent ori n-ai cautat deloc.
Deoarece anime-ul este terminat de tradus din Octombrie anul trecut.;)
http://site.anime-nolimit.ro/anime/212-itazura-na-kiss

Vizionare placuta!