| TempestUV a întrebat:

Care a fost primul anime vazut si care a fost/este animeul preferat?

15 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Primul anime pe care l-am vazut a fost Naruto, desi nu stiam ca se numeste anime. Iar anime-ul preferat este Naruto Shippuden.

| ryuu a răspuns:

Hey! In copilarie (nu stiam ce sunt anime-urile) au fost Dragon Ball sau Sailor Moon (la TVR). Iar mai in prezent(2008-2009), unde am inceput aventura in lumea anime, Yu Yu Hakusho sau Naruto.
Cat despre anime-ul preferat, este putin cam greu sa aleg. Majoritatea anime-urilor urmarite mi-au placut. Daca a fost sa nu-mi placa (sau sa ma plictiseasca) un anime, dupa ce urmaream 2-3 ep, nu-l mai urmaresc.
Daca e sa dau un nume (aleatoriu) din cele preferate, ar fi "Bakuman".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu care a fost primul pentru ca ma uit la animeuri de cativa ani buni-acum ma uit la Monster(Monstrul) si e si asta unul din preferatele mele.
Sa-ti fac totusi un mic top:
-(fara ordine-nu-s aleatorii)-
Death Note
Monster
Paradise kiss
Cawbow Bepop
Blue gender
Spiral
Blood +
Gravitation
Vampire knight
Slayers

Răspuns utilizator avertizat
| Nanami利 a răspuns:

Cred ca Naruto, dar atunci nu stiam ca se numeste anime.Deci cam primul ar fi kamisama hajimemashita, si tot el e preferatul meu :d ^^

| Dalyan a răspuns:

Primul anime vazut. daca imi amintesc bine a fost Hell Girl, tin minte ca ma speria foarte tare dar tot ma uitamlaughing.Iar anime-ul preferat, pot face o lista intreaga dar cred ca am sa merg pe Psycho-Pass.big grin

| HonneOnna a răspuns:

HeihappyPrimul anime e Regele Shaman si anime.ul preferat este Nana

| teosbeos a răspuns:

Cred ca primul anime pe care l-am vazut a fost vampire knight dar nu mai stiu sigur caci ma uit de mult timp... dar preferatul meu este hakuoki. este un anime cu actiune, dragoste, lupte, razboi, cu samurai si demoni, tot tacamul. pe mine m-a impresionat mult, mai ales sfarsitul.

| teosbeos a răspuns (pentru teosbeos):

Hakuouki, scuze am scris gresit

| OtakuForever a răspuns:

Buna, primul anime a fost Naruto. Anime-ul preferat ar fi Fairy Tail si Naruto Shippuden. Nu ma pot decide dintre astea doua, imi plac amandoua foarte mult.
La revedere si noapte buna.

| Karuta a răspuns:

Bună!

Primul anime : Naruto
Anime-ul preferat : Shingeki no Kyojin (
Attack on Titan )

◕␣◕

| Kidomaru a răspuns:

Primul anime hmm, cred ca Dragon Ball pe TVR, preferatul este Sword Art Online (Fiecare cu gusturile lui)

| Lucy27 a răspuns:

Buna! primul anime pe care l-am vazut a fost naruto, iar anime-ul preferat este fairy tail urmat de naruto shippuden.

| Istrate_Seby_1996 a răspuns:

Primul anime cred ca a fost Naruto. La anime preferat ma decid greu intre Sword art online si Fairy Tail. Cred ca Sword art online imi place mai mult.

| mikirobert a răspuns:

Primul anime naruto, preferat Boku Dake ga inai Machi