| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost desenele animate preferate ale copilăriei voastre?

Ale mele, top 3, au fost:

3. Spioanele (Totally Spies)
2. Orașul câinilor (Dog City)
1. Poveștiri din criptă (Tales from the Cryptkeeper).

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Imi placeau multe, nu stau sa le enumar pe toate, dar un lucru il stiu sigur, desenele animate de pe atunci erau mult mai faine decat cacaturile care se dau acum.

18 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Tom și Jerry, Woody, Pluto, Popeye.

| Wr3nch a răspuns:

Teen Titans (tinerii titani)
Simsalagrim
CubeX

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

E o listă lungă:

Team Galaxy
Spioanele
Scooby Doo
Transformers Cybetrone (era anime pe Cartoon Network)
X-men Evoluție (așteptam seară de seară la 9)
Shaowlin Shadow ( cel original nu reboot-ul)
Witch ( l-am revăzut anul trecut)
Tutestein
Ben 10
Basic tot ce însemna acțiune și mister, nu m-am omorât după sitcom-uri animate precum Ce-i cu Andy, Viața cu Louie sau Copii de de la 403, si definetly am urât Ed, Ed și Eddy, mi se părea cringe.
Ar mai fii câteva seriale faine gen era pe Minimax ala cu Jane si Dragonul, sau ala cu broaștele transformate în ciuperci, Bibi Blogsperg, iar în ultimii ani (prin 2012 când ma mai uitam la TV) mi-a plăcut pe Mega Max King Kong, Legenda Dragonului, serialul ăla cu călătorii în timp, Gormiții si mai sunt câteva uitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Andersen Povestitorul
2. Povești din folclorul maghiar
3. Viața cu Louie

Îmi mai plăceau Tom și Jerry, Fred și Barney, Scooby Doo, Horseland, Bibi și Tina, Copiii de la 402... iar pe Youtube mai târziu îmi plăcea să văd Cartea Cărților (versiunea cea veche), Sandy Bel... Sigur mai sunt, dar de astea mi-am amintit acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3. Tinerii Titani
2. Tom si Jerry
1. Naruto

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Cam copilărești întrebările tale, dar am să îți răspund happy
1. Phineas și Ferb
2. Familia Flinstone
3. Scooby Doo
4. Johnny Bravo
5. Laboratorul lui Dexter
Și mai erau câteva pe care nu mi le mai amintesc.

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Dexter, tom și Jerry cam atât

| IAR a răspuns:

1. Yu Yu Hakusho
2. Rurouni Kenshin
3. Courage the Cowardly Dog

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

1. copiii de la 402
2. povesti din folclorul maghiar
3. laboratorul lui dexter

| Elan a răspuns:

Death Note
One Piece
Samurai Jack
Tokyo Ghoul
Tom & Jerry

| Valkyrie95 a răspuns:

1.Regele şaman ( il adoram! )
2.Naruto
3.Spioanele

| SG1995 a răspuns (pentru Valkyrie95):

Vezi ca au făcut reboot la Shaman King, și versiunea asta merge până la capăt.

| Mihaela230 a răspuns:

1. Spioanele
2. Tom și Jerry
3. Desenele cu Barbye

| IonutABCDEF a răspuns:

Nuj

| ldr1111213123 a răspuns:

Doar the winx club imi mai amintesc