| LoverMusic a întrebat:

Care e anime-ul/ manga cu cea mai frumoasa poveste de dragoste adolescentina?

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

1. Shigatsu wa Kimi no Uso | Acesta este totodată și preferatul meu din toate timpurile! Aș spune multe despre el, dar nu prea vreau să dau spoilere... ^.^
AMV: (Poate conține spoilere!) https://www.youtube.com/watch?v=-fFqguvUmwM

2. Cross Game | Un anime despre care probabil nu prea mulți au auzit, dar este unul mai mult decât genial și totodată este unul dintre extrem de puținele serii sportive care nu se concentrează pe sport! Are o poveste superbă, dar în același timp este o serie clasică și care abordează totul într-un ritm destul de lejer, care probabil nu e chiar pentru oricine... :) Dar în același timp pentru cei cărora le place genul este anime-ul care-i va cuceri dintr-un singur episod! / Personal recomand să-l vezi aici ( http://animeheaven.eu/i.php?a=Cross%20Game ) seria este destul de veche și surprinzător am găsito la o calitate mai bună online decât la download... :)

Altele:
- Kimi ni Todoke
- Tsuki ga Kirei
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Gosick
- Bakuman.
- Hyouka
- Ao Haru Ride

| LoverMusic explică (pentru HandaSei):

Am vazut Shigatsu wa Kimi no Uso (si chiar este un masterpiece, am ramas impresionata), Sakurasou no Pet na Kanojo (care nu a fost exact genul meu, dar mi-a placut) si Ao Haru Ride (anime-ul meu shoujo preferat, din partea mea un masterpiece).
Multumesc pentru sugestii, categoric le voi viziona pe toate. happy

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Orange/Re Life. Au si drama.

| LoverMusic explică (pentru RainmakerX):

As prefera unul care se termina cu un final fericit. Nu de alta, dar nu as vrea sa raman trista inca o data din cauza unui anime laughing.
Totusi, am in plan sa ma uit si la ele, multumesc pentru sugestii. happy

| RainmakerX a răspuns (pentru LoverMusic):

Finalul este fericit.