| LoverMusic a întrebat:

Care e cel mai bun anime de max. 13 episoade, dupa parerea voastra? happy

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

1. No Game No Life | 12 episoade și un film momentan, iar acesta nu este doar favoritul meu la categoria "anime-uri scurte", ci unul din preferatele mele în general! ^.^

2. Baccano! | 13 episoade și 3 OVA, recomand să vezi și cele 3 OVA, pentru că sunt mai mult o continuare decât niște simple episoade speciale! /Acest anime este adevărată capodoperă în opinia mea, dar în același timp și o serie a cărei poveste aparent unii nu reușesc să o digere, iar asta pentru că anime-ul la început pare puțin haotic, de aceea îți recomand să-l vezi pe tot odată preferabil! :)
AMV | https://www.youtube.com/watch?v=XJ4np--EUx4

3. Made in Abyss | Un sezonul de 13 episoade momentan, dar și sezonul 2 este anunțat că se lucrează la el, fără a fi o dată sigură de lansare totuși. / Acesta este fără îndoială cel mai bun anime din 2017 și merită văzut garantat, e genul de serie care te "cufundă sublim" într-o fantezie de neuitat! Cufundă avânt mai multe sensuri aici, e o gaură destul de adâncă ce pot să zic... o.o /Doar cine a văzut seria a înțeles ce am zis... =)) Și scuze că fac jocuri de cuvinte fără sens pe aici, dar este într-adevăr un anime genial și unic pe care trebuie să-l vezi! xD
Recenzie anime - https://www.youtube.com/watch?v=yjzbiKnyAv4

Altele: One Punch Man | Anohana | Fune wo Amu | Youjo Senki | Shoujo Shuumatsu Ryokou | Boku Dake ga Inai Machi | Barakamon | Kuzu no Honkai | Sakamichi no Apollon | Sora yori mo Tooi Basho | Yamada-kun to 7-nin no Majo | Hataraku Maou-sama! | Tokyo Magnitude 8.0 | Net-juu no Susume | ReLife | Another | Usagi Drop | Tsuki ga Kirei | 91Days | Ao Haru Ride | Charlotte

Toate de mai sus se încadrează în 13 episoade și sunt serii la care eu personal le-am dat minim nota 8! :)

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Nu am doar unul...Pai mie mi-au placut Tokyo Ghoul (primul sez), One Punch Man(primul sez), Haikyuu(primul sez) si Another.
Mai sunt, dar astea sunt favoritele mele.

| Justme1997 a răspuns:

Erased
The devil is a part-timer
Yuri on ice
Bunogou stray dogs (sezon1)
Noragami sezon 1
Shiki
Blood lad

| Anonim55X a răspuns:

Daca ar fi sa aleg doar unul as putea spune ca Plastic memories va avea mereu un loc special in topul meu personal. Daca iti place genul comedie, drama si ceva actiune t-il recomand din toata inima.