| Isabela96 a întrebat:

Care este cel mai amuzant banc cunoscut de tine?

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Un pieton il vede pe unu cu bicicleta care-i facea mare zgomot si-i zice :
-N-auzi ba ca-ti bate lantul?
Iar biciclistul raspunde :
-N-aud ba ca-mi bate lantul!

| Autumnfeelings a răspuns:

Aceasta este o converstatie adeverata care s-a petrecut la linia de ajutor a Word Perfect. Operatorul a fost concediat dupa aceasta discutie insa nimeni nu-l poate invinui.

Operator: "Ridge Hall, asistenta cu clientul; cu ce va pot ajuta?"
Client: "Da, pai, am probleme cu WordPerfect."
Operator: "Ce fel de probleme?"
Client: "Pai, in timp ce scriam, dintr-o data mi-au fugit cuvintele"
Operator: "Au fugit?"
Client: "Dau, au disparut"
Operator: "Acum ce va apare pe ecran?"
Client: "Nimic"
Operator: "Nimic?"
Client: "Este gol; nu accepta nimic din ce scriu"
Operator: "Mai sunteti pe WordPerfect, sau ati iesit din program?"
Client: "Cum sa-mi dau seama?"
Operator: "Vedeti fereastra programului pe ecran?"
Client: "Ce-i aia fereastra?"
Operator: "Nu conteaza. Puteti sa miscati cursoul pe ecran?"
Client: "Pai nu exista niciun cursor: V-am zis, nu accepta nimic din ce tastez"
Operator: "Monitorul are un beculet care sa va indice daca e deschis?"
Client: "Ce e aia monitor?"
Operator: "Este chestia aia cu ecran care arata ca un televizor pe care va arate ce scrieti. Are jos o lumina micuta care sa va arate daca este deschis?"
Client: "Nu stiu"
Operator: "Atunci, uitati-va in spatele monitorului si vedeti unde duce cablul de alimentare. Il puteti vedea?"
Client: "Da, da, cred ca da"
Operator: "Perfect. Urmariti cablul si vedeti daca este in priza"
Client: "Da, este"
Operator: "Cand erati in spatele monitorului, ati vazut ca acolo erau doua cabluri in spate, nu doar unu?"
Client: "Nu"
Operator: "Pai, sunt doua. Va rof sa va uitati din nou in spate si sa gasiti cel de-al doilea cablu"
Client: "L-am gasit"
Operator: "Urmati-l si vedeti daca capatul celalalt este introdus corect in spatele computerului"
Client: "Nu ajung"
Operator: "Bine. Dar macar puteti vedea daca este introdus bine?"
Client: "Nu"
Operator: "Chiar daca incercati sa va aplecati mai mult tot nu vedeti?"
Client: "Nu vad nu pentru ca nu ajung la el ci pentru ca e intuneric"
Operator: "Intuneric?"
Client: "Da, lumina din birou e stinsa si singura lumina pe care o am vine de pe ferestra dar nu e de ajuns"
Operator: "Pai, va rog sa deschideti lumina pentru cateva minute"
Client: "Nu pot"
Operator: "Nu puteti? De ce?"
Client: "Pentru ca e pana de curent"
Operator: "Pana... pana de curent?!?! Aha, mda, bine, am inteles acum care e problema. Mai aveti cutia in care a venit computerul si manualele de functionare?"
Client: "Da, le tin in dulap"
Operator: "Foarte bine. Luati-le, scoate computerul din priza, impachetati-l in cutie asa cum era cuand l-ati cumparat. Apoi duceti-l la magazinul de unde l-ati luat"
Client: "Chiar? Este chiar atat de grav?"
Operator: "Da, ma tem ca da"
Client: "Bine, atunci. Ce sa le spun?"
Operator: "Spuneti-le ca sunteti al dracului de tampit pentru a avea un computer!"

| Ellenna a răspuns:

Uffff, cred ca m-am îndrăgostit... Ce porcarie. Acum voi plange in perna in noptile lungi si nedormite, muşcandu-mi buza si imaginandu-mi cum ea vorbeste cu alţii, voi cânta serenade sub fereastra, voi duce flori la pragul casei ei, voi scrie scrisori cu declaraţii de dragoste, voi desena cu creta pe trotuarul din fata casei ei - Te iubesc, ii voi darui ursuleţi de pluş si parfumuri cu miros de primăvară, o voi conduce acasa, intorcandu-ma pe aleile întunecate, voi face cunostinta cu mama ei, pierzandu-mi timpul la bucatarie si discutand lucruri fara sens, nu voi mai bea bere cu prietenii, ma voi angaja la un job mai bine platit pentru a-mi permite sa merg in locurile unde ea vrea să meargă, voi asculta si admira păsările în grădina botanică, voi taie in coaja de copaci numele ei si al meu într-o inimă, voi invata sa am rabdare ore in sir de shoping până când ea va încerca o bluză, voi face curăţenie in apartament, o voi privi dimineaţa fără machiaj, afirmand că este cea mai frumoasa din lume, voi merge la cinema, privind romane feminine siropoase, imi voi aminti ziua ei de naştere şi ziua hamsterului ei...

Gata…La dracu’…Mi-a trecut dragostea!laughing

| armygirl a răspuns:

Mama si tatal lui Bula stateau la garsoniera. Ei vroiau sa faca sex si nu stiau cum sa scape de Bula.
Ii vine o idee tatalui :
T: Bula ia iesi tu pe balcon si zi ce mai e pe afara.
Bula se duce si incepe sa povesteasca :
B: Vecina de la 1 a aruncat gunoiul in strada.
T: Altceva?
B:Un om isi plimba cainele.
T: Altceva?
B: Parintii lui Ionel fac sex.
T: De unde ai mai scos-o si pe asta Bula?
B: Pai, sta si el singur pe balcon ca si mine.

| armygirl a răspuns:

Tare nu?