| IamVlad a întrebat:

Ce anime bun imi recomandati si sa nu aiba prea multe episoade?
Am vazut pana acum Tokyo Ghoul si Death Note

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Incearca Code Geass - e foarte asemanator cu death note, o sa observi asta foarte repede. Are 2 sezoane cu 25 de episoade fiecare.
Parasyte - foarte bun anime, similar cu tokyo ghoul. Are 26 de episoade.
Alte cateva anime-uri bune : Shinsekai yori; Zetsuen no Tempest; Haibane Renmei; Mirai Nikki.

| IamVlad explică (pentru Deleb):

E nou Parasyte? ca nu-l gasesc pe AnimeG... sau e subtitrat in romana?

| Deleb a răspuns (pentru IamVlad):

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu e din 2015. Am observat ca pe anime no limit sunt traduse in romana decat 13. Pe anime-kage sunt toate traduse.Am gresit eu, nu are 26, are 24. Vizionare placuta

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Poti gasi aici pe profilul meu de MAL o gramada de anime-uri:

https://myanimelist.net/profile/AnimeLover6051

Vizionare placuta.

| Rayden065 a răspuns (pentru Mayhem666):

Oh man, you are one hell of an otaku. Eu care credeam ca cele undeva 2000 de episoade ale mele erau ceva... 4350... wow. Asta ii mai mult de 2 luni non stop. I admire you.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Rayden065):

4357, nu 4350. Thank you very much. Sa vina vara si atunci o sa vezi cate 20-30 de episoade ca o sa apara ca vazute in fiecare zi. Recordul meu maxim de episoade vazute intr-o zi de cand m-am trezit pana cand m-am culcat a fost de 40. Toate fiind de la Naruto.

| Rayden065 a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu inca tin minte cum am ajuns de la inceputul seriei Shippuden pana la Pain Arc in 9 zile de scoala acum cativa ani

| Mayhem666 a răspuns (pentru Rayden065):

Eu inca nu am inceput Shippuuden, dar o sa il incep dupa ce mai termin din anime-urile pe care le am momentan in lista.

| Rayden065 a răspuns:

Cam la cate episoade te referi prin "prea multe"? 50? 100? Da un maxim de episoade.
Totusi, iti pot propune de pe acum Attack on Titan. Da-mi un maxim de episoade si o sa iti dau o lista cu animeuri interesante.

| Vex a răspuns:

Erased,Attack on titan, bungou stray dogs ---> sunt mai noi si mi se pare ca au 25 de episoade

| IamVlad explică (pentru Vex):

Maxim 50

| Rayden065 a răspuns (pentru IamVlad):

Pai, pe langa cele deja propuse ar mai fi One Punch Man, Shokugeki no Soma asta poate sa numa iti placa, depinde de gusturi).
Chiar daca nu are 50, pot sa iti propun FullMetal Alchemist Brotherhood. Are 64 de episoade, dar crede-ma, merita. E un anime exceptional.