| Deny224 a întrebat:

Ce animeuri care merita vizionate ( tari ) imi recomandati?
Si ati putea sa-mi spuneti si ceva despre animeul respectiv?

Răspuns Câştigător
| AnaMariaJRock a răspuns:

Kiseijuu Sei No Kakuritsu : În vârstă de 17 ani, Izumi Shinichi locuieşte împreună cu părinţii lui, într-un liniştit cartier din Tokyo. Într-o noapte paraziţi asemănători cu viermii, invadează Pământul, punând stăpânire pe creierele umane, intrând prin nas sau prin urechi. Un parazit a încercat să intre şi în urechea lui Shinchi, cqnd el dormea, dar a eşuat din moment ce el avea căştile puse. Văzând că a eşuat, a încercat să intre prin mâna lui drepată, punând stăpânire pe ea şi care are numele de Migi.

Project K : Acţiunea are loc într-o lume unde istoria a luat un curs un pic diferit faţă de cel familiar nouă, K urmăreşte povestea unui tânăr băiat a cărui viaţă a fost prinsă într-un război psihic dintre şapte regi.Liceul Ashinaka e cunoscut pentru situarea lui unică: întregul campus e construit pe o insulă. Yashiro Isana, aka Shiro, ia prânzul cu o pisică pe unul din acoperișurile şcolii. După pauza de prânz, Shiro se duce într-o misiune pentru colega lui de clasă Kukuri pentru a pregăti festivalul şcolar care urmează, doar că e urmărit de nişte oameni suspicioşi.

Hunter x Hunter : Povestea din anime e despre Gon, un băieţaş simplu şi sincer care doreşte foarte mult să devină Vânător (Hunter, de unde şi numele seriei) ca şi tatăl său Ging şi porneşte în căutarea acestuia prin lume. Pentru a deveni Vânător, Gon va trebui să dea un examen specific şi foarte greu pe parcursul căruia va cunoaşte multe persoane, îşi va face prieteni, duşmani, va învăţa multe lucruri noi şi va porni cu prietenii săi în diferite aventuri fără să piardă din vedere însă obiectivul său iniţial.

Zetman : Justiţia e oarbă! Iar cunoaşterea e sfântă şi periculoasă. Celui care deţine puterea nu-i mai pasă de nimic, nici de familie.
În animeul Zetman este vorba despre justiţie, şi face parte din categoria seinen, sci-fi, action şi dramă.
Dar ceea ce este impresionant despre Zetman este modul în care poţi alege doi eroi rivali care au o dezvoltare diferită unul faţă de celălalt. Îi putem pune unul lângă altul şi asta ne permite să vedem cum ideile lor de justiţie sunt similare, dar şi diferite. Ei au aceleaşi obiective, dar ceea ce este cel mai preţios pentru ei, este că ar decide să-şi sacrifice viaţa pentru atingerea scopurilor.

Magi:The Labyrinth of Magic : Seria începe cu Aladin, un băiat care s-a decis să exploreze lumea după ce a fost blocat într-o cameră plină cu cărţi, aproape tot restul vieţii sale. Cel mai bun prieten al său este un flaut cu un djinn în el, pe nume Ugo.
Urmăriţi-i aventurile în timp ce îi întâlneşte pe ceilalţi din seria O mie şi una de nopţi, precum Alibaba sau Sinbad, şi luptă pentru a menţine balanţa lumii sub control!

4 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Pai iti spun care mi-au placut foarte mult si tu iti alegi unul si ti-l descriu OK

Sword Art Online(are 2 sezone, acesta mi-a placit enorm),Tokyo Ravens, Noragami, Vampire night, Akame ga kill(si asta este foarte frumos), Mirai Nikii(si asta mi placut foarte mult).Cam atatea mi-au placut pana acuma.

| KittyCriss a răspuns:

Hmm, daca mi-ai putea spune un gen, sigur ti-as putea da cateva sfaturi pentru ca "tari" nu prea imi inspira mare lucru. Cam ce genuri de anime ai vrea sa vezi? Romance, horror, harem, invers harem, hentai, yaoi, yuri,laughing aventura. Daca imi dai un mic indiciu despre ce ai vrea, cred ca te pot ajutawinking

| JackDurden a răspuns:

Ce intelegi tu prin "tare"?
Eu recomand oricarui asa-zis fan anime sa vada creatiile esentiale din domeniu.
Neon Genesis Evangelion, Akira, Ghost in the Shell, Cowboy Bebop sunt clasice care au trecut testul timpului si au influentat decisiv anime-urile.

| AnonimaXDD a răspuns:

Full Metal alchemist,Steins Gate,Akuma no Riddle,Naruto, Sword Art online, Fairy Tail, Inazuma Eleven, Re-kan, 11 eyes...
DAca alegi unul dintre ele, iti descriu euwinking Tu doar spune-miwinking