| teo530 a întrebat:

Ce e un sanin legendar? Sunt la naruto ep 74 acum sarutobi îi va sigila sufletul lui orochimaru.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.
Sanini legendari sunt numai 3 : Tsunade, Orochimaru si Jirayia.
Intr-un razboi ninja ce a avut loc cu mult inainte de povestea din Naruto, cei 3 au trebuit sa se lupte 3 vs 1 cu Hanzo The Salamander, unul dintre cei mai puternici ninja ai acelei perioade. Hanzo distrugea echipe de unul singur, era de neinvins.

Dupa o lupta care a durat destul timp, singurii supravietuitori au fost astia 3. Pentru faptul ca nu au renuntat Hanzo le-a oferit acest titlu si i-a crutat, i-a trimis acasa.

Deci este un titlu ce arata ca ninja respectivi sunt de elita, chiar la nivelul de potentiali hokage.

| teo530 explică (pentru RainmakerX):

Va mai apărea? În ce episod?

| RainmakerX a răspuns (pentru teo530):

Da, o sa apara in Naruto Shippuden. In Shippuden Hanzo si Jiraiya o sa se bata individual cu un antagonist dar numai lupta lui Jiraiya e prezentata in detaliu.
https://www.youtube.com/watch?v=ECOkfMR10e4

Vezi ca iti iei prea mult spoil. Nu mai are farmec dupa.

| teo530 explică (pentru RainmakerX):

Mersi! Voiam să ştiu dacă mai apare, dacă voi vedea cât de puternic este el. Nu mă uit acum la video, voi vedea când voi ajunge acolo. Acum sunt la ep 81 când l-au înmormântat pe sarutobi şi a apărut la finalul episodului itachi.

| RainmakerX a răspuns (pentru teo530):

O sa-l vezi intr-un filler.
El este foarte batran asa ca la momentul la care te afli tu cu povestea nu mai are tot atata putere.

| teo530 explică (pentru RainmakerX):

Am înţeles. Mersi mult!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RainmakerX):

Hanzo The Salamander e un copil de clasa a treia pe langa Madara Uchiha care eu un ZEU.

| teo530 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Otrava lui hanzo nu e nimic pe langa otrava din sporii florilor capacului facut de hashirama, la cars madara nici nu clipeste.
Dar tu cine crezi ca ar i-ar fi putut face fata mai mult timp lui madara? In afara de sasuke si naruto, gay sau hashirama.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru teo530):

Ia scrie tu pe google images Madara Uchiha sage of six paths si cauta toate informatiile despre cat de puternic e Madara https://naruto.fandom.com/wiki/Madara_Uchiha

| teo530 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Am vazut naruto stiu cat de puternic e. Dar tot cred ca itachi vs madara ar fi fost o lupta prea smechera, normal ca madara castiga ar fi fost prea tare lupta. Si cred ca daca itachi cu shisui (daca shisui ar mai fi in viata)ar face echipa vs madara =>madaraR.I.P., cread ca era cea mai tare lupta din toata seria.