| anonim_4396 a întrebat:

Ce farse pe telefon pot face prietenilor?

Răspuns Câştigător
| TaVy17 a răspuns:

Farsa pe telefon fix: Alo, buna ziua.Sunt un operator de la romtelecom si fac un control telefonului dvs fix. Puteti sufla in receptor? dupa ce sufla ii ceri sa sufle mai puternic. dupa ce consideri ca a suflat de ajuns ii zici; ah ce m-am racorit, multumesc! bafta

3 răspunsuri:
| smile20000 a răspuns:

Suni pe numar ascuns si te prefaci ca esti de la politie (daca nu stii cum se suna pe nr ascuns: scrii #31# si apoi nr celui caruia vrei sai faci farsa)

| BlkDrmm a răspuns:

Sa te dai drept un tocilar care nu stie o tema. Gen: Hai ma "x"(alt nume decat al lui) da-mi te rog tema.(o sa se enerveze, iti garantezlaughing)

| Irrynel a răspuns:

1.Cand intreaba cine esti spui: "Un baiat destept, care bea apa dimineata" si daca el/ea zice dupa aia "Hai ma zi cine esti!" Tu spui "Chiar beau apa dimineata" 2. Tu: Alo, familia Calu? El/ea: Nu Tu: Aa, inseamna ca am gresit grajdul, da pute la fel de tare la fel ca la calu laughing