| Karinutzakary a întrebat:

Ce gen este povestea 100 de nopti?
Liric sau epic?
Ce specie este?
basm/ schita/ povestire/ nuvela/ sau roman?
Modul de prezentare:
-cadrul actiunii
>=spatiul: ( trebuie sa scriu acolo)
>= timpulsad trebuie sa scriu acolo ceva)

3 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Norocul tau ca sunt una din userii care alterneaza intre categoriile "Benzi desenate" si "Literatura", desi cred ca ti-ai dat si tu seama ca ai pus intrebarea in locul gresit.

Revenind la subiect:
Inca nu am citit respectiva carte, pentru ca ma indoiesc sincer ca ar exista.Eu stiu cel putin de "1001 nopti" si cred ca la asta ai facut si tu referire.

Stiind ca opera cuprinde o antologie de povești culese de-a lungul timpului de diversi autori, traducători sau literati din diferite țări, deducem ca apartine speciei epice.De asta iti poti da seama foarte repede doar ghidandu-te dupa caracteristicile genului epic.Tot din afirmatia asta iti poti da seama si in ce cadru litear se incadreaza.
Apoi spatiul si timpul:de asta nu-ti poti da seama decat citind-o.
Sau daca vrei, poti "scrie si tu ceva acolo" cum ai sugerat in paranteze.

| Karinutzakary explică (pentru Aberdeen):

Deci, eu am o fisa de lectura de facut, si am de completat acolo, ce am scris eu la intrebare. deci daca vrei funda, incearca sa raspunzi la aia happy

| Aberdeen a răspuns (pentru Karinutzakary):

Daca ai sti cat de putin ma intereseaza de funda ta..Eu ti-am dat raspunsul mai sus, in caz ca nu l-ai vazut, oricum.