| Nyya a întrebat:

Ce inseamna yandere? Mersi

4 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

E un tip de personaj care ar face orice pentru persoana iubita, sa omoare in special. Niste exemple sunt Yuno din Mirai Nikki si Misa-Misa din Death Note.

| damnedwolf a răspuns:

Iubita perfecta care va face orice pentru tine si pe care nime nu ar avea curaj sa o insele
ca daca o va insela a incurcato
de la oase rupte se poate lasa si cu crime cu atat mai rau pentru ceea cu care a fost inselata

| 私は日本が大好き a răspuns:

Ayano Aishi xD (Yandere Simulator)
"Yandere - persoana foarte blanda, grijulie si foarte iubitoare cu cei pe care ii iubeste, deseori sunt instabile psihic facand-o sa-si arate afectiunea prin violenta
Ex: Gasai Yuno ( Mirai Nikki ), Rena Ryuuguu ( Higurashi no Naku Koro Ni )"

| bluelemOnhamOn a răspuns:

O fata care ar face orice pentru persoana iubita si nu ar lasa pe nimeni sa o/il atinga. S-ar putea ajunge la morti laughing
Sper ca te-am ajutat. ^^