| RochEq a întrebat:

Cine ar castiga intro lupta Deidara sau Sasory dati argumente de ce!

Răspuns Câştigător
| Zoki a răspuns:

Majoritatea din cei care au vazut Naruto sau au citit manga ar spune ca ar castiga Deidara. Toti se refera la faptul ca Sasori a pierdut in fata bunicii lui si in fata Sakurei. Dar hai sa fim seriosi, daca ar fi fost alt partener, l-ar fi batut. A pierdut doar din cauza ca Chiyo l-a facut sa-si aminteasca de trecut.Dar lasand asta, iata motivele pentru care cred ca Sasori ar castiga lupt cu Deidara:

1) Sasori are un corp fals, deci daca nu e atacat in partea aia ''vie'' nu e afectat de bombele lui Deidara.
2)Are papusa lui Kazekage, impreuna cu tehnicile Iron Sand
3) Are alte papusi (in afara de Kazekage, care este foarte puternica) care au tehnici destul de bune
4)Fiecare arma pe care o foloseste contine otrava chiar si sub forma de gaz
5) Mai multa experienta in lupta decat Deidara. Probabil ai vazut ca el este un adult, doar corpul are forma de copil.
6)Deidara il respecta si avea frica de el intr-un fel

3 răspunsuri:
| товарищ a răspuns:

Sasori e extrem de puternic cu toate jutsurile sake cu papusi, dar il prefer pe Deidara pentru ca are si C1, C0, C2 C3, C4. Sasori ar incerca sa-l incolteasca pe Deidara prin atac direct dar Deidara ar face C4, ar arunca in aer particule subatomice explozive pe care Sasori le-ar inhala si ar exploda.

| Cristian2003 a răspuns:

Eu cred ca Sasori

| OtakuForever a răspuns:

Eu cred ca Sasori. Pentri ca are mai multa experienta in lupte. Si Deidara, majoritatea tehnicilor lui sunt bombe. In schimb, Sasori are papusi, care ele pot folosi alte tehnici, cum e papusa lui Kazekage si cele 100, si cred ca Deidara nu ar face fata. Deci eu merg spre Sasori. Sarbatori fericite.