| KevinAle a întrebat:

Cine stie niste carti bune yaoi pe net?
P.S. sunt o fana yaoi/anime/manga de toate

9 răspunsuri:
| Dalyan a răspuns:

Buna.Carti in adevatul sens al cuvantului nu stiu, dar poti cauta pe Wattpad sunt destul de multe si destul de bune(totusi iti recomand sa verifici daca sunt terminate sau daca se mai posteaza macar la ele, pentru ca am dat peste destule povesti care aveau potential si apoi am vazut pe la cap 10 cand era in plina actiune si suspans ca nu a mai scris la ea din 2015 si imi bagam unghia in gat).
*https://just4yaoi.wordpress.com/2010/10/04/yaoi-my-assinstant/
Daca nu ai citit ce a scris fata asta trebuie sa o faci neaparat.
Si mai poti gasi povesti si pe animezup, desi ai de cautat ca sunt multe scrise aiurea, dar daca imi amintesc bine am dat si peste cateva absolut superbe.
De obicei nu ma bag sa citesc manga mare yaoi, mai mult merg pe povestioare de cateva capitole sau oneshot, totusi le gasesti in engleza. Si anime-uri cred ca am vazut aproape toate anime-urile yaoi, daca vrei o lista nu ma deranjeaza sa iti fac. Spor la cititbig grin

| KevinAle explică (pentru Dalyan):

Chiar as vrea o lista de anime-uri big grin
si da, si eu cautam pe wattpad care erau super faine si dupa vedeam ca nu se mai posteaza din 2015-16, e super enervantlaughing

| Dalyan a răspuns (pentru KevinAle):

Oki sa vedem:
*Ai no Kusabi (2012)-(am inteles ca are si o varianta mai veche dar e tragica asa ca nu am vrut sa il vad);
*Boku no Pico(are mai multe. episoade.dar eu am vazut doar asta, sincer e o tampenie dar am auzit si persoane carora le-a placut deci ii poti da o sansa);
*Finder Series;
*Fudanshi Koukou Seikatsu;
*Gravitation;
*Hitorijime My Hero;
*Hyakujitsu no Bara;
*Hybrid Child;
*Ikoku Irokoi Romantan;
*Junjou Romantica(3 sez);
*Kachou no Koi;
*K;
*Kirepapa.;
*Koisuru Boukun;
*Kono Danshi, Mahou ga Oshigoto Desu.;
*Kono Danshi, Ningyo Hiroimashita.;
*Kono Danshi, Sekika ni Nayandemasu.;
*Kono Danshi, Uchuujin to Tatakaemasu.;
*Ling Qi;
*Love Stage!;
*Loveless;
*Monochrome Factor;
*No.6;
*Saigo no Door wo Shimero!;
*Seikimatsu★Darling;
*Seitokaichou ni Chuukoku;
*Sekaiichi Hatsukoi(2 sez);
*Sensitive Pornograph;
*Super Lovers(2 sez);
*Tight-rope;
*Togainu no Chi;
*Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru;(aici e o poveste mai delicata dar tot yaoi e intr-un final)
*Vassalord.;
*Yami no Matsuei;
*Yebisu Celebrities 1st;
*Enzai;
*Gakuen Heaven;
*Keiraku no Houteishiki Level-C.
*Okane ga Nai;
*Papa to Kiss in the Dark.
Si cateva care in teorie nu ar fi yaoi, dar nu ai cum sa nu ii adori impreuna.(sau cel putin asa a fost in cazul meu):
*Brave 10;
*Buddy Complex;
*Free!;
*Hakkenden;
*K;
*Kakumeiki Valvrave;
*Karneval (TV);
*Kuroshitsuji;
*Makai Ouji: Devils and Realist;
*Nabari no Ou;
*Phi Brain(primele 2 sezoane sunt mai asa);
*Yuri! on Ice.
Ar mai fi, dar eu gasesc yaoi si unde nu e necesar asa ca nu stiu daca ar fi pe gustul taulaughing

| KevinLevin a răspuns:

Şi hoţ de nume laughing îmi furi numele nesimţito.

| KevinAle explică (pentru KevinLevin):

Mooorlaughing ''kevin'' e doar un nicknamelaughing imi place numele prea multlaughing

| BotezatuSilviu a răspuns:

Citește killing stalking este in curs de traducere pe AnimeKage!
Este o manwha(manga color) putin horror dar yaoi
Sper ca te-am ajutat!

| Rakshasa a răspuns:

Aici "https://exiledrebelsscanlations.com/addis-originals/" sunt cateva carti scrise de o fata. Sunt chiar foarte bune dar trebuie sa stii limba engleza (lexicul nu este complicat, ar trebui sa reusesti sa le citesti chiar daca nu stii bine limba).