| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Ninel e un nume urat?happy

Răspuns Câştigător
| lumy5 a răspuns:

Pare un nume mai interesant, si asta pentru ca e destul de rar folosit. Fiecare nume cu frumusetea lui!

8 răspunsuri:
| DroGuleTz a răspuns:

Nu cred ca este urat fiecare nume are semnificatia lui si este deosebit in felul sau papa :* pup

| CoffeeTIME a răspuns:

Da, zici ca lucreaza ca sirena pentru politie

| in2ishen a răspuns:

Nu ie urat ca porecla in familie dar ca nume ar putea avea de suferit din cauza lui.Uni copii de la scoala sau chiar rude ar putea sa isi bata joc de el.

| alex9109 a răspuns:

Nu e deloc urat. Pe varul meu il cheama Ninel.

| Capsunicax3 a răspuns:

NU, Ninel e un nume frumos. Ninel semnifica Prenumele Ninel poate fi purtat si de fete si de baieti. Este o creatie moderna, fiind de fapt numele "Lenin" scris invers si creat de cei nascuti in timpul comunismului ce doreau sa respinga numele traditionale. Este un nume Deosebit in felul lui. Cum fiecare nume are o semnificatie anume. si al tau are, e unic

| Gabyy_8657 a răspuns:

Este special...

| Carliita a răspuns:

Sincer da.
este putin cam jenant

| stefanninelnuta a răspuns:

NICOLAE [greaca] victoria poporului: nike = victorie + laos = popor.

Ce se gaseste pe net : creatie moderna, fiind de fapt numele "Lenin" scris invers si creat de cei nascuti in timpul comunismului ce doreau sa respinga numele traditionale
Numele de fata Nineta, de origine spaniola si ebraica inseamna fata mica, stra-stranepoata.

Deci Ninel poate fi stranepotul lui Lenin, in sensul ca termina dreptul cu nota 10...