| corina_7117 a întrebat:

Credeti in zodii?happy

Răspuns Câştigător
| CraiCord a răspuns:

Nu prea dar recunosc ca mai citesc uneori horoscopul si unele caracteristici ale zodiei mi se potrivesc.De ce nu cred? Pai sa ne gandim ce inseamna de fapt horoscopul.este o "citire" a pozitiilor stelelor si planetelor care reprezinta evenimente din viata noastra.adica stelele si planetele se aseaza in functie de oamenii de pe Pamant.aceasta mi se pare chiar absurd.tot ce este in Univers sunt diferite forte si planetele si stelele chiar nu se pot alinia dupa data in care suntem noi nascuti in an.plus ca anul este o inventie a omului pentru a masura si tine evidenta timpului...in istorie au fost numeroase impartiri ale anului.din aceasta cauza nu cred desi mi se pare interesant caracteristicile zodiilor care se cam potrivesc
PS:Chinezii au zodiile in functie de an si nu de luna.deci ce sa cred?laughing

2 răspunsuri:
| LoStEyEs a răspuns:

Sa stii ca eu cred 100% in primul rand m-a descris perfect ( nu in zodia sagetator, in celelalte zodiace, pentru ca in zodia sagetator e ceva spus in general dar in celelalte, nu ).
CraiCord, eu chiar cred in astfel de chestii, si ai dreptate, n-are nici-o logica straight face Dar cum se face ca m-a descris perfect 100%? asta as vrea sa stiu si eu sad. Ca altfel n-as crede nici eu.
Nu ti-am raspuns pentrufunda, niciodata nu raspund ( plus ca deja ai dat funda ), am vrut doar sa stii ca chiar exista astfel de chestiii happy
Papa, te pup happy

| Manticore a răspuns:

Nu cred .

Întrebări similare