| GulubuntzBudulush a întrebat:

Cui ii placea vechiul canal MiniMaX. Ca mie imi placea. Ce parere aveti? Dadeau desene bune educative cu fizica, desenese distractive, desene de cultura tot felul insa. Acum s-a transportat in canal de tanci. Gresesc eu poate. Cum vi se pare?

3 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Mereu a fost canal pentru copii. Numai ca, cand erai mic, vedeai desenele altfel. Bine, si acum nu mai este permisa nici un fel de violenta la programe pentru copii, inainte era mai 'acceptabil'.

| GulubuntzBudulush explică (pentru TheCrusader):

Da a fost canal pentru copii. Insa era si putina violenta si putine glume de altfel. Avea si cate un serial mai matur (de gen Zambetul lui Sharon ati vazut ce episoade dadeau). Mai demult chiar dadeau si filme cum ar fi Scaramouche. Acuma este numai cu tanci.

| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Dar stii ce glume faine dadeau inainte trebuia sa le prnzi. Cand m-am facut mai mare si am revizionat am ras in hohote. Era un canal pentru copii mari si mici, acum este pentru copii mici si si mai mici si chiar mai mici.