| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi cateva anime la care sa ma uit si spuneti-mi pe scurt depre ce e vorba in fiecare

4 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Kuroshitsuji-Actiunea se petrece in Anglia, in timpul Epocii victoriene. Personajul principal este un baiat de 12 ani, Ciel Phantomhive, mostenitorul numelui acestei familii nobile dupa moartea parintilor sa-i. Pe parcursul intregii povesti, acesta este ajutat si protejat de majordomul sau, Sebastian Michaelis, un demon.Sebastian are niste maniere desavarsite, pe langa alte calitati, si singurul lucru care il tine langa tanarul sau stapan, este un contract semnat cu acesta.Mai multe- http://animezup.com/forum/Thread-Kuroshitsuji
Imagini:
1. https://www.google.ro/......ps?/search
2.https://www.google.ro/......ps?/search
3.https://www.google.ro/......ps?/search
4.file:///C:/Users/User/Desktop/kuroshitsuji_cast_of_characters_by_ythem-d4zeezh.jpg
Raspuns castigator? :D

| damnedwolf a răspuns:

As putea sa iti recoamand anime dar trebuie sa zici ce gen de anime iti plac

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Death Note-un student gaseste un carnet care omoara oameni prin scrierea numelui in el si hotaraste sa scape lumea de infractori.
Code Geass-un print exilat primeste puterea de a controla mintile oamenilor si incear a sasi recapete tronul in timp vrea sa faca viata oamenilor mai buna
Deadman Wonderland-oameni cu puteri incredibile sunt tinuti intr-o inchisoare unde sunt la mila sefului cladirii.
Another-Niste adolescenti trebuie sa afle care e motivul mortii subite ale colegilor inainte sa o pateasca si ei.
Assassination Classroom-O creatura aproape invincibila decide sa distruga pamantul si cere unei clase sa il asasineze in timp ce ii invata cum.
Elfen Lied-Femele dintr-o rasa numita Diclonius asemanatoare oamenilor au tendinte ucigase.Asta e povestea uneia care a reusit sa evadeze si sa se ascunda.
Kuroshitsuji-Tot black Butler
Gankutsuou-o varianta foarte interesanta si frumoasa a romanului Contele de Monte Cristo
Anohana-O fantoma a unei fetite care are treburi nerezolvate si vrea sa ii impace pe vechii prieteni
HellGirl-O fata indeplineste dorinta de razbunare al oamenilor in schimbul sufletului.
Highschool DXD-Un baiat se vede obligat sa lupte de partea unor fete si baieti asemenea lui dar care sunt diavoli.
No game no life-Doi frati supradotati inving un zeu la sah care le indeplineste dorinta a ajunge intr-o lume in care doar jocurile conteaza.

Nu stiu ce iti place dar sper sa iti placa.

| Souma2599 a răspuns:

Food Wars - Shokugeki no Souma
Este anime-ul meu preferat. Este despre un baiat al carui vis este sa-l intreaca pe tatal sau la gatit si sa devina bucatar in restaurantul lui. Totusi tatal inchide restaurantul si il trimite la o scoala de bucatarie zicandu-i ca daca nu reuseste sa absolve de acolo poate sa-si ia adio de la al intrece. De aici devine interesant ( si amuzant ). Cand ajunge acolo descopera ca scoala respectiva e cea mai buna din tara si ca doar 10% di studenti reusesc sa se diplomeze. Anime-ul e plin cu diferite competitii ( shokugeki ) si personajele sunt uimitoare di bine delineate.
Eu l-am vazut in italiana deci nu stiu daca se gaseste si in romana dar daca cumva il gasesti iti recomand sa-l urmaresti neapărat.