| Namaparissia a întrebat:

Dau funda.Personajul vostru favorit din Naruto? Argumentati.

2 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

In afara de naruto si sasuke pe care aproape toata lumea ii alege, eu il mai aleg pe kakashi pentru ca imi place cum copiaza tehnicile adversarilor si e destul de greu de lovit fiindca mereu foloseste o inlocuire. o mai aleg pe sakura deoarece este foarte priceputa in ninjustu medicalsi daca te-a lovit o data e-ai terminat, dar imi place mult cand se enerveaza si chandaro e favoritul meu. mi-a placut si de deidara pentru ca nu avea el mare tehnica dar o folosea foarte inteligent doborand incet adversarii cu cateva katsuri. itachi deci de el mi-a parut cel mai rau din intreaga serie, si-a irosit intreaga viata fiind recunoscut ca cel care a ucis clanul uciha si a protejat pe sasuke si satul konoha din umbra; cred ca daca s-ar fi straduit ar fi fost cel mai puternic membru din ataksuki, adica cel mai puternic prin istetimea lui.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Pentru mine e Madara Uchiha deoarece e si destept si puternic si fondator Uchiha,prin urmare este unu din personajele mele preferate din Uchiha, ca mentiune fiind si Itachi, Sasukuke, Nagato, dar un personaj cu adevarat periculos din serie in constituie Orochimaru cauzand probleme satului in trecut, probabil si in prezent si mai ales imi place aspectul acestuia si atitudinea sa.Prin urmare e greu sa alegi un singur personaj din serie, asa ca as spune Madara si Orochimaru fara sa ma bazez pe putere lor