| Adyy5 a întrebat:

De ce Levi din anime-ul AOT este mai apreciat decat protagonistul si e atat de popular? Nu apare prea des in acest anime si nu cred ca a avut un impact prea mare asupra evenimentelor din serie si totusi este printre cele mai populare caractere anime.
Nu am nimic cu personajul lui,sunt doar curioasa.Voi,cei care sunteti fani AOT, ce vedeti la el?

6 răspunsuri:
| ??c??? a răspuns:

1. Arata bine (fetele adora asta).
2. Nici Eren nu e cine stie ce, multi il considera galacios, repezit.
3. Cam peste tot vei gasi personaje secundare mult mai populare fata de personajele secundare.

| Nyya a răspuns:

Gandeste-te ca Levi este Sasuke iar Eren este Naruto. Cine e mai cool? Cine este mai "hot"? Cine are personalitatea mai calma, mai atragatoare? Raspuns :Levi, poate de aceea el este mai popular (nu sunt fana AOT, nici macar nu am vazut serialul. mi-am dat seama de cum sunt personajele din povestirile unei prietene despre AOT)

| Adyy5 explică (pentru Nyya):

Fata de Sasuke, Levi nu se gandeste doar el insusi sau actioneaza pe baza urii si a resentimentelor.

| Adyy5 explică (pentru Nyya):

Dar inteleg unde bati.
Ar trebui sa vezi AOT, e un anime bun.

| Chiyuki a răspuns:

Nu sunt o fană aot, dar cred ca iti pot spune de ce...
Levi e un tip mai tacut
Lumea vrea acel tip de caracter. Care sa fie gen stapan, sa nu ii pese de nimic, sa fie smecher, intelegi tu.
Un asemenea caracter gasesti si in ao haru ride.
Hai sa ne gandim la my hero academia, lumea il apreciaza pe todoroki fiindca e mai ‘cool’
Asa e si in cazul lui levi, e mai calm, e stapan pe situatie, si este antrenat si poate omorî toti titanii. Pe cand Eren are o fire mai agitata, si desi el vrea sa omoare toti titanii nu poate din cauza actiunilor sale compulsive.El actioneaza din disperare si are acea ura pentru titani care este mult mai mare decat a celorlalte caractere pentru ei, fiindca mama lui a fost omorata de titani.
Acelasi caz e si in my hero academia intr-un fel.Dar, spre deosebire de eren, deku incearca sa realizeze ceea ce nu poate si isi da silinta pe cand eren se bazeaza mai mult pe transformarea lui de titan.
Cred ca ti-am cam dat niste spoilere...dar banuiesc ca daca stii esti destul de informata si constienta despre ce e vorba.
Asta ar fi cam o imagine a mea desi nu am vazut aot dar am vazut spoilere si stiu in mare parte despre ce e

| LaurentiuNicu04 a răspuns:

Pentru că arată mișto și știe să se lupte cel mai bine