| AdrianaBacescu a întrebat:

De ce nu se mai difuzează animeurile in România. Care este motiv?

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Cum sa difuzeze daca tu nu promovezi acest gen.
Oricum majoritatea il vad pe platformele de acest gen

| Wr3nch a răspuns:

De ce te-ai uita la tv sa dea un episod pe saptamana, poate 5 daca ai noroc, cand poti vedea toata seria cand vrei pe net? Legal pe crunchyroll, gratis pe n siteuri.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista destul public. S-au mai dat unele super populare dar cred ca ratingul nu a fost suficient de bun.

| Domstuum3 a răspuns:

Cred ca este din cauza ca vin alte generation de producatori si pentru ca vor ceva mai sigur pentru copii, nu sange.

| DariaavvvTexo a răspuns:

încă se mai difuzează un anime
nu știu programul dar de obicei îl urmăresc dimineata în weekend
este bakugan go
un anime destul de family friendly dar în același timp interesat
ca sailor moon și minky momo