| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti, a aparut Kamisama Kako-Hen, e genial, incredibil, superb, il ador, dar faza e ca nu am priceput o chestie. Nanami e Yukiji? Adica, atunci cand ea se intoarce in timp, putem observa ca Yukiji uraste demonii, iar pe langa asta, are ochii mov si parul negru, e total diferita de Yukiji pe care o iubea Tomoe. Nu inteleg, si...hmm, cum il chema... zeitatea care l-a vindecat pe Tomoe si care i-a dat lui Nanami locul lui, i-a spus lui Tomoe ca Nanami e o descendenta a lui Yukiji, deci nu sunt una si aceeasi persoana? Da, nu stiu cat ati priceput din ce am scris laughing Deci, cum vin toate astea?
Si pe langa astea, unde pot vedea sezonul unu? Parca l-au mancat, zau asa.

Răspuns Câştigător
| Rosalynne a răspuns:

Din ce am inteles eu, Nanami este descendenta lui Yukiji. Acum nu stiu sigur, daca vrei sa intelgi mai bine, eu spun sa citesti manga sau sa mergi pe pagina de wikia a lui Yukiji. ( http://kamisamahajimemashita.wikia.com/wiki/Yukiji)
Sezonul 1 in romana: http://www.desenesianimeonline.info/....../episode/1