| alexalx1234 a întrebat:

Este adevărat că a fost o perioadă în care anime-urile erau populare în România?

7 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Perioada 2004-2010/2012 cand multi se uitau pe Animax si pe net.
Au fost populare desenele animate japoneze, povestea, animatia.

| aditimus a răspuns:

Da prin 2005-2010

| ForeverAlone97 a răspuns:

Se dadeau pe Animax de la 10 noaptea.

| HandaSei a răspuns:

Unii spun că atunci când era animax erau cel mai populare, dar nu-i chiar așa, de fapt chiar în acest moment anime-urile la noi au cea mai mare popularitate, site precum A.n.i.m.e.K.a.g.e (nu încurajez site-urile pirat, dar doar ca și exemplu!) acesta spre exemplu aflânduse pe locul 103 în topul site-urilor accesate de români cu peste jumătate de milion de vizitatori unici lunari, iar în statisticile multor site-uri pirat internaționale mari de anime se regăsește și românia pe un loc rezonabil în topul țărilor care le accesează!
Să nu mai zic că mai nou și Netflix are destule anime-uri, iar multă lume se uite acolo! / FL și alte t.o.r.e.n.t.e și așa mai departe...

Deci nu, nu e că "a fost o dată ca niciodată", ci fix acum se întâmplă treaba asta, chiar în acest moment anime-urile sunt mai populare ca niciodată! happy

| rumi36 a răspuns:

Da prin 2005 asa

| tpUuUuUuUuU a răspuns:

Da

| VirghiolBG a răspuns:

Inca sunt