| RM94 a întrebat:

Este un anime numit "Fate". Stie cineva in ce ordine sunt fate/zero, stay night si daca mai sunt si alte serii?

2 răspunsuri:
| Scharfschütze666 a răspuns:

Fate zero este primul, apoi urmeaza fate stay nigh (eu le-am vazut tocmai invers, asta e) mai este si un film, dar practic cam reia anime-ul cu cateva modificari...

| JuliaCNDSVH a răspuns:

Ordinea cronologica ar fi asta:
- Fate/Stay Night
- Fate/Zero, Fate/ Zero II
- Fate/Stay Night Unlimited Blade Works
- Fate/Heaven's Feel

-Actiunea din Fate/ Zero se intampla cu cativa ani inainte de cea din Stay Night, iar UBW parca e un remake pentru Stay Night.