| LoverMusic a întrebat:

Exista vreun anime in care: actiunea are loc asupra unei fete si a unui baiat. Baiatul e necivilizat din cauza anturajului, gen bea, fumeaza, etc, si se poarta urat in special cu fata respectiva. Ea incearca sa il schimbe, gen sa il transforme intr-o persoana mai buna, si reuseste. Dupa, cei doi isi dau seama ca se plac unul pe altul si de acolo le incepe povestea.
Chiar as vrea sa existe un astfel de anime happy.

Răspuns Câştigător
| Miksha a răspuns:

Poate ti-ar placea unele dintre acestea :
Yamada kun and the seven witches
https://myanimelist.net/anime/28677/Yamada-kun_to_7-nin_no_Majo?q=yamada%20

Toradora? (adica tipul e vazut ca fiind rau de catre ceilalti chiar daca el nu e asa, e primul lucru la care m-am gandit tbh)
https://myanimelist.net/anime/4224/Toradora

Tonari no Kaibutsu-kun
https://myanimelist.net/anime/14227/Tonari_no_Kaibutsu-kun

Fruits Basket
https://myanimelist.net/anime/120/Fruits_Basket

| LoverMusic explică (pentru Miksha):

Am vazut Toradora si Tonari no Kaibutsu-kun, Yamada-kun and The Seven Witches imi suna a harem, si nu vreau acum unul cu harem : )), si am auzit de Fruits Basket, dar daca l-ai scris ultimul nu stiu cat de mult se potriveste descrierii

| Miksha a răspuns (pentru LoverMusic):

Yamada-Kun and the seven witches, in ciuda numelui nu pune foarte mult accent pe harem sau fanservice chiar daca are multe oportunitati de a face asta xd. A fost foarte placut (~nota 7-8). Nu insinuez dar daca nu gasesti nimic mai bun il poti incerca happy

| LoverMusic explică (pentru Miksha):

Sau alta intrebare, stii vreun anime in care baiatul primeste fz de la o fata care, mai tarziu, se indragosteste de el, dar baiatul nu pare sa mai aiba aceleasi sentimente? : ))

| Miksha a răspuns (pentru LoverMusic):

Ah nup scuze nu pot sa ma gandesc la ceva ce s-ar incadra. In Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru cele 2 fete (care la inceput il ignorau) incep sa-l placa pe MC dar lui ii displac oamenii in general, e cam singurul lucru care mi-a trecut prin cap.

9 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Baiatul e necivilizat... restul nu se prea potriveste descrierii
https://myanimelist.net/anime/14227/Tonari_no_Kaibutsu-kun

| WhiteLife a răspuns:

Poti încerca A silent voice,
Kaichou wa maid sama, Howl's moving castle, Hana yori dango, poate si filmul japonez Koizora (exista și manga, însă nu anime).

| LoverMusic explică (pentru WhiteLife):

Am vazut A Silence Voice si Kaichou wa Maid-Sama (totusi, in Kaichou wa Maid Sama Usui umbla dupa Misaki aproape tot anime-ul, plus ca nu e schimbarea la care ma refeream eu).
Dar multumesc pentru sugestii :3.

| WhiteLife a răspuns (pentru LoverMusic):

Îmi pare rău, dar astea au fost cele mai asemănătoare care mi-au venit în minte happy