| SG1995 a întrebat:

FMA sau FMAB și de ce? Ce impresie v-au lăsat cele două anime-uri?

4 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Fmab clar. E un reboot care respecta manga. Fma a deviat mult de la ea. In plus grafica, povestea, muzica, totul este mult mai bun decat ceea ce e in Fma. Ambele imi sunt anime-uri de suflet totusi. Are si Fma farmecul sau aparte. Ti-as recomanda sa te uiti la ambele. Desi poate ar fi mai bine sa te uiti intai la Fma si dupa la Fmab. Ca sa nu ramai cu un gust oarecum amar pe urmahee hee Spor

| SG1995 explică (pentru BlackRaven45):

Am văzut FMA 03 şi sincer îl prefer pe acela, merge pe ideea că acțiunile au consecințe profunde, și că în viață nu poți obține tot ce vrei.

| BlackRaven45 a răspuns (pentru SG1995):

Fiecare cu preferintele sale. Eu sunt o persoana pretentioasa care tine mult la povestea originala din manga. Acum mai mult am dat-o pe manga. Anime-urile mi se par uneori mult prea superficiale. Dintre cele doua preferatul meu tot Brotherhood ramane. Nu am intalnit anime care sa respecte atat de mult manga. Am ramas placut surprinsahee hee

| Claudiu566 a răspuns:

Ambele, nu le pot compara. Fma este mai mult despre consecinte si cum nu poți obține ceea ce ai pierdut( comparativ cu Fmab in care totul se rezolvă la sfârșit), aici predomină o aura misterioasa si întunecata, Fma find mai trist. Pe când, in Fmab predomină acțiunea si povestea, multe personaje având mai mult development, ca si Van Hohenhaim si Bradley