| AlessioFlueraru a întrebat:

Grisaia no rakuen va avea un al doilea sezon? L-am văzut recent si mi-a placut foarte mult! sper ca ma puteti ajuta sa imi spuneti data sau un anime asemănător! Arigato!

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

Grisaia no Rakuen este al doilea sezon din seria Grisaia.
Grisaia no Kajitsu (The Fruit of Grisaia) e primul sezon cu 13 episoade, urmat de un film Grisaia no Meikyuu (The Labyrinth of Grisaia), apoi al doilea sezon cu 10 episoade Grisaia no Rakuen (The Eden of Grisaia), după un alt film împărțit în două părți Grisaia: Phantom Trigger the Animation. Le găsești pe toate pe animekage.
S-a anunțat un alt treilea film Grisaia: Phantom Trigger the Animation Stargazer, dar nu se știe încă data.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu gred, nu a avut destul succes.

Poti sa te mai uiti la grisaia no kaijutsu si grisaia no meikyuu.

| AlessioFlueraru explică (pentru RoCkKiD):

Am văzut roate seriile! Dar multumesc de răspuns!